2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Bibliatanulmányozás másként

2020. május. 8.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája a nagyböjti hétköznapok lelkigyakorlatához hasonlóan, a közelgő bibliás találkozót is az “internetre költöztette”.

Az egyházmegye pasztorális irodái új kihívásokkal néznek szembe a programszervezés tekintetében a járvány miatti kijárási és gyülekezési tilalom idején. A személyes találkozások ilyenkor nem megvalósíthatók, ezért interneten vagy telefonon próbálják tartani a kapcsolatot, lelki táplálékkal ellátni a közösségek tagjait. Így nagyböjtben a szentignáci lelkiségű csoportok online jutottak hozzá a hétköznapok lelkigyakorlata segédanyagához, a napi impulzusokhoz, de a világiak irodája a közelgő bibliás találkozót is az “internetre költöztette”.

Május 16-án tartanák a bibliaolvasást segítő, értelmező rendezvényt, most azonban nem gyűlhetnek össze a bibliakörök tagjai, illetve az érdeklődők, ezért Kujbus Márta referens elkészítette a találkozó szöveges útmutatóját, melyet követve, otthon is, bárki végezhet bibliaórát. Témája a lelki válság, a gyöngeség, a hitben való kitartás, melyet a segédanyag bibliai részek ismertetése, magyarázata, kérdések felvetése, kulcsszavak kiemelése segítségével dolgoz fel.

A bibliás elmélkedés segédanyagát bárki elérheti a Világiak Irodája szentignáci lelkiségű blogján, ahol egyéb lelki olvasmányokhoz is hozzá lehet jutni.

A februári találkozó képe