2024. április. 24. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Isten nélkül nincs igazság

2023. február. 27.

A Mária Légió megjeleníti az Egyház valódi arcát. Ez pedig örömteli arc, mert a feltámadt Krisztust követi.

A szatmárnémeti ,,Mária Légió'' ,,Keresztények segítsége'' Régia nagyböjti lelkinapjára került sor február 25-én, melynek a Szent Alajos Konviktus adott helyet. A szatmári Régia Nagybányától, Nagyváradon és Kisbácson át Déváig terjed, ahonnan a résztvevők a lelkinapra közel 150-en érkeztek. A lelkinapot a Rózsafüzér elimádkozásával kezdték majd az elnöknő, Batfalszki Mária és a lelkivezető, Istvánfi Szilárd, szamosdarai plébános köszöntötte az egybegyűlteket. Ezt követte Schönberger Jenő, szatmári megyéspüspök buzdító beszéde, melyben idézte Szent II. János Pál pápa szavait, miszerint a Mária Légió megjeleníti az Egyház valódi arcát. Ez pedig örömteli arc, mert a feltámadt Krisztust követi. Kiemelte, hogy az Egyháznak mindkét arca fontos, az anyai és az atyai. Az Egyház a hívek elé példaképül ajánlja a Szűz Anyát, aki mindig a Fiára mutat. Ezt teszi az Egyház is, mint igazi anya és igazi atya, aki a gyermekeiért van. Ezt a képet kell sugározniuk a híveknek a világ számára az Egyházról, hogy imádkozó, segítő, gondoskodó. A püspök atya felhívta a figyelmet a békéért való ima fontosságára, valamint arra, hogy a Szűz Anyához hasonlóan, mindenkinek a maga helyén, amit Istentől kapott, kell a felebarátait szolgálnia. Beszéde végén megköszönte a Mária Légió tagjainak a szolgálatot, melyet az Evangélium terjedéséért tesznek. A lelkinap fő előadását Dr. Román János, a Szatmári Egyházmegyei Caritas vezérigazgatója tartott Máriáról, Szent János evangéliumára alapozva, melyben az apostol és evangélista egyedüliként beszél Máriáról, mint anyáról és asszonyról. Elmondta, fontos levetni az előítéleteket és úgy befogadni a Szentírás üzenetét, ahogyan azt Isten akarja és nem egyéni elképzelések szerint. Kidomborította, hogy nincs igazság Isten nélkül. Ezt az igazságot úgy kell megfogalmazni, amilyen az anyai szeretet. Amikor Máriáról, mint asszonyról és anyáról beszélünk, arra kell gondolnunk, hogy mindaz az igazság, amiről a Szentírás szól, ott van benne. A lelkinap szentmisével folytatódott, délután ismertették a jegyzőkönyveket, majd a Mária Légió befejező imáival ért véget. A résztvevők közül többen megfogalmazták, hogy lelki fejlődést jelentett számukra mindaz, ami elhangzott. Volt, akinek a nagy létszámú imatársakkal való találkozás adta a legnagyobb élményt és bátorítást a tanúságtételre.