2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Jézus Szíve kilenced, péntektől

2019. június. 19.

A Jézus Szíve Búcsúhoz közeledve idén is megtartják a Kálvária templomban a kilenc napos lelki felkészülést.

Szentmisével, elmélkedésekkel, imával készülnek a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye hívei a június 30-i Jézus Szíve Búcsúra.

A Jézus Szíve kilenced magyar nyelvű szentmisealkalmait a Kálvária templomban, este hat órai kezdési időpontokkal tartják - kivételképp június 28-án, amikor reggel kilenc órától is lesz szentmise. Az elmélkedések idén is különböző témákra épülnek, így: június 21-jén, pénteken Turtureanu Róbert máramarosszigeti segédlelkész az "alázatosság" gondolatától indulva tart szentbeszédet; szombaton Istvánfi Szilárd szamosdarai plébános "nagylelkűség" témában tartja homíliáját; vasárnap Román János, a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet vezérigazgatója "tisztaság" témában; hétfőn Pallai Béla görögkatolikus parókus "szelídség" témában; kedden Griz László, a nagybányai Szentháromság egyházközösség segédlelkésze "szorgalom" témában; szerdán Kinczel István a Kis Szent Teréz egyházközség plébánosa "engedelmesség" témában; csütörtökön Barta Barnabás püspöki titkár "fegyelmezettség" témában; június 28-án, pénteken reggel kilenc órától illetve este hattól Fagea László nyugalmazott címzetes esperes "megbocsátás" témában; szombaton pedig Fromherz Attila lajosvölgyihutai plébános "irgalmasság, könyörületesség" címmel tart szentbeszédet és ezzel zárja a felkészülő elmélkedések sorát.

A kilenced szentmisealkalmaira szeretettel várják a híveket, hogy a június 30-i Jézus Szíve Búcsúra mindenki hitében megerősödve érkezhessen meg.