2024. április. 28. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Limai Szent Róza – templombúcsú egyházmegyénkben

2021. augusztus. 20.

Limai Szent Róza 1589-ben született Isabel Flores y de Olivia néven, később bérmálkozása után felvette az addig becenévként használt Róza nevet. A fején tüskés koronát viselő szent volt Peru és Dél-Amerika első kanonizált szentje, valamint ő a virágárusok, kertészek és a hímzők védőszentje is.

Sienai Szent Katalin műveinek hatására belépett a domonkosok harmadrendjébe és életét a szegények szolgálatára szentelte. Különösen kitűnt a bűnbánatban, az Eucharisztia és a Boldogságos Szűz Mária tiszteletében.

Reszegei Limai Szent Róza Kápolna

A település templomának védőszentje Szent János volt. A reformáció idején a lakosok áttértek a protestáns hitre. A község katolikusai ma a Limai Szent Róza kápolnában gyűlnek össze az Eucharisztia ünneplésére.

A reszegei kápolna búcsús szentmiséje augusztus 22-én, vasárnap, 16 órakor kezdődik. Az idei évben Ft. Turtureanu Róbert kisdengelegi i.h. lelkész, a Kalazanci Szent József Római Katolikus Teológiai Líceum spirituálisa lesz a szónok.