2024. április. 27. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Máriának vállruhája rajtunk

2019. július. 29.

Kármelhegyi Boldogasszony ünnepén a kaplonyi Páduai Szent Antal templomban tartották az éves egyházmegyei skapuláré találkozót.

Guia Laurean, Hugó OFM. ferences testvér mutatta be a legszentebb áldozatot és az ő szavai lelkesítették a skapuláré társulatok tagjait július 14-én, éves egyházmegyei találkozójukon.

Arra kérte a jelenlevőket adjanak hálát mindenért, legyenek egymással testvéri kapcsolatban, örvendezzenek és ujjongjanak, mert Isten velük van az öröm és megpróbáltatások idején egyaránt. „Isten jelenléte életünkben nem mesterséges boldogság, hanem természetes öröm. Krisztus közösségbe hív minket, egy test tagjai vagyunk. Minden szentáldozásban ő örömünk oka. Figyeljünk Istenre, tanuljunk tőle a csendben. Kis Szent Teréz gondolatai legyenek útravalóul – merjünk megnyílni Isten felé, éljük a szeretetet, keresztény életünket.”

A szentmise keretében 30-an vették fel a skapulárét, és kapcsolódtak be a Kármel nagy családjába.

A záróáldást követően Borota Ottó lelki vezető felkérte a csoportok képviselőit, hogy röviden számoljanak be az elmúlt év tevékenységeiről: Nagybánya, Felsőbánya, Szatmárnémeti, Kálmánd, Mezőfény, Kaplony, Nagykároly skapuláré közösségei osztották meg történéseik krónikáját. A skapuláré társulatok találkozója kötetlen beszélgetéssel, agapéval ért véget.

Pálinkás Gabriella beszámolója alapján