2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Máriás keresztények

2017. január. 31.

Nagyboldogasszony ünnepén a Szűzanya életére és erényeire tekintett Szamosdara katolikus közössége.

A nyár egyik legnagyobb katolikus ünnepén, Nagyboldogasszony napján, Szamosdarán a templomudvart is megtöltötték a helyi és zarándok hívek. A templom búcsújakor minden évben sokan elmennek köszönteni a Szűzanyát, az Istenszülőt, aki élete végén elszenderedett és testével együtt a mennybe vétetett. Erről a momentumról emlékezik meg minden év augusztus 15-én a katolikus világ és tekint újból Máriára, akiből meríteni kíván, akit példaként mutat fel.

Román János nagybányai esperes, a búcsú szónoka is követendőként ajánlotta a hívek elé Szűz Mária erényeit, kérve hallgatóságát, elmélkedje át ezeket, tegye élete alappontjaivá. A rózsafüzér titkait vette sorra, rámutatva, hogy ezek bár Jézus Krisztusról és anyjáról, Máriáról szólnak, üzenettel rendelkeznek mindenki felé: intenek a Krisztus-hordozásra, a jó hír családokba való hazavitelére, de ezeknek a világban való felmutatására, a templomban, a hitben való újra és újra-felfedezésére is.

„Olyan szép ez az ünnep és olyan közel áll hozzánk... Mennyei édesanyánk, Mária átölel bennünket nemcsak ma, hanem minden napon. Legyünk bizalommal iránta és szeressük nagyon a rózsafüzérben. Elmélkedjünk Mária életének a titkain, mert ezek az ő gyermekeinek, vagyis nekünk, a mi életünknek a titkai is" - mondta Román János.

A búcsúmise végén Molnár Eduárd Gábor szamosdarai i. h. lelkész emelte ki újra az ünnep üzeneteit, kérve a jelenlevőket, hogy legyenek mind egészen az Istené, Márián keresztül, az ő lelkületével. Az áldást követően és a himnuszok eléneklése után, a templomból kiérkezve, a híveket szeretetvendégség fogadta, de sokan megálltak csak beszélgetni az ismerősökkel, barátokkal. Az ünneplés így még hosszan folytatódott, de már az otthonokban, haza felé indulva sok helyről hallatszott az ismert hívogatás: „Gyertek hozzánk"!