2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Megérkeztek az önkéntesek!

2018. július. 22.

Három nappal az Országos Katolikus Ifjúsági Találkozó (OKIT) előtt megkezdődött az önkéntesek képzése Szatmárnémetiben.

Szentmisével vette kezdetét az ország minden területéről érkezett, az Országos Katolikus Ifjúsági Találkozó önkénteseinek képzése. A július 25-e és 29-e között megrendezésre kerülő OKIT-ra ezerkétszázötven fiatal regisztrált – ők Románia minden római- és görögkatolikus egyházmegyéjéből jönnek Szatmárnémetibe, hogy társaikkal közösen imádkozzanak, énekeljenek, megéljék a közösség boldog élényét.

Az említett önkéntesek 75-en – az ő számukat kiegészítik a Máltai Szeretetszolgálat fiataljai, illetve a segítőkész szatmári családok –, július 22-én, vasárnap érkeztek meg, és a közös ima, szentmise után volt idejük ismerkedésre is. Hétfőn és kedden aztán megkapják a feladataikat, találkoznak vezetőikkel, és tevékenységüknek megfelelően kapnak kiképzést, hogy szerdára, amikor a résztvevők megjönnek és megkezdődnek a rendezvények, minden rendben, olajozottan működjön. A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye és így a székváros először ad otthont az Országos Katolikus Ifjúsági Találkozónak.