2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Mindannyiunk öröme

2019. január. 11.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye nagy kegyelemnek éli meg Ferenc pápa közelgő romániai látogatását.

"Nagy örömmel értesültünk Ferenc pápa romániai látogatásának tényéről! Biztos vagyok benne, hogy egyházmegyénk hívei számára is lelkesítő, megerősítő a Szentatya irántunk tanúsított figyelme, szeretete. Egy pápai látogatás ugyanakkor mindig nagy kegyelem, amiért hálát adunk a Jóistennek és imáinkban kérjük atyai gondviselését a közelgő találkozás jeles napjaira is" - mondta Ferenc pápa romániai látogatásának hírére Schönberger Jenő megyéspüspök.

Amint a romániai római katolikus püspökök konferenciája közleményéből tudott, Ferenc pápa május 31-én három napos látogatásra érkezik Romániába. Ittléte során több, fontos katolikus helyszínre is ellátogat, hogy minél több alkalma legyen a hívekkel való találkozásra.