2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Ministránsok "szomszédoltak"

2018. március. 26.

Templomlátogató zarándoknapokat szerveztek ministránsok számára március 17-én és 24-én.

Összesen mintegy kétszáznegyven ministráns vett részt az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda által szervezett ministránszarándoklatokon, amelyeket idén is esperességeknek megfelelően szerveztek meg: 17-én a két nagykárolyi esperesség ministránsainak, 24-én pedig a szatmár-erdőd-ugocsai esperességek ministránsainak.

A rendezvénnyel, amelynek a "magával akarta vinni útitársul" (ApCsel 16,3) mottót adták, a szervezők célja az volt, hogy megismertessék a fiatalokkal más templomok szépségeit, más közösségek történetét is, találkozásra adjanak alkalmat a közeli-távoli társaikkal. De a ministráns-zarándoklat mindig szórakozás is, hiszen a különböző templomokba betérve nem csak imádkoznak és elbeszélgetnek az őket fogadó plébánosokkal, de egy játékon is részt vesznek, amelynek során, a nap végén megfejthetnek egy rejtvényt. Mindkét szombaton öt-öt templomot látogattak meg a fiatalok, de míg a szatmáriak a város templomaiban jártak, a nagykárolyiak kimozdultak a falvakba is. A zarándoknapok végén szentmisében adtak hálát az együtt töltött időért és a hivatásukért, majd szeretetvendégségen vettek részt.

Az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda következő, ministránsoknak szánt programja a június 2-i ministránstalálkozó lesz, amelynek házigazdája idén a nagykárolyi Kalazanci Szent József plébánia.