2018. augusztus. 16. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2018. augusztus. 16. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Nagyböjti ifjúsági imaórák

2018. február. 13.

Közös elmélkedésre, imára, énekre hív idén nagyböjtben is a szatmárnémeti római katolikus ifjúság.

Nagyböjtben, vasárnap-esténként hét órai kezdéssel, a szatmárnémeti római katolikus plébániák fiataljai a hagyománynak megfelelően megszervezik az imaórákat, melyek tematikája idén az ellentétek kontrasztjában fejlődik. Az első ilyen találkozásra február 18-án, a Székesegyházban kerül sor "halál-élet" címmel. A második imaórát február 25-én a Szentlélek templomban tartják "ítélet-irgalom" témában. Március 4-én a Kis Szent Teréz templomban találkoznak és "botrány-bölcsesség" cím alatt elmélkednek. Március 11-én a Szent Család templomban a "bűn-kegyelem", 18-án pedig a Szent Antal templomban a "szenvedés-alázat" lesz az imaóra témája.

A nagyböjti imaórákat idén is keresztúti ájtatossággal zárják a Kálvária templom udvarán, március 25-én, de már este nyolc órai kezdési időponttal. A találkozás, ima és elmélkedés alkalmaira korosztálytól függetlenül várják a híveket.


2017-es fénykép