2020. február. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. február. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Nem csak a nagybányaiakat várják

2019. augusztus. 13.

Mares Hanna orgonakoncertjével kezdődtek meg augusztus 12-én, hétfőn a nagybányai Szent István Napok.

Koncertekkel, előadásokkal, gyermekprogramokkal, szentmisékkel várja idén is látogatóit a nagybányai Szent István Napok. A rendezvénysorozat augusztus 12-én, tegnap vette kezdetét Mares Hanna, a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémia zongora tanszéke másodéves hallgatója koncertjével, kedden, 13-án, este nyolctól pedig Kristófi János orgonaművész, a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem orgona tanszékének tanára ad koncertet a Szentháromság templomban.

"Jó család - jó gyümölcs" címmel szerdán, szintén 20 órától, a templomban tart előadást Bukovics Erika-Mária temesvári Schönstatti Márianővér. Pénteken a Krisztus Király plébánia melletti Philia vendéglőben folytatódik a program, ahol este hattól középkori ünnepi vacsorára várják a közösséget. A középkori jellegű ételekért Tímár Krisztina kolozsvári mesterszakács felel, a jó hangulatot a budapesti Tabulatúra régizene-együttes biztosítja. A vacsorán résztvevők megtekinthetik Moldován Blanka és Furmen Gergő "KÖZépkori KÖZjátékok" című előadását, valamint a Turul-Sas Hagyományőrző Egyesület tánckarának produkcióját.

Augusztus 17-én, szombaton reggel kilenctől a Boldog Scheffler János Közösségi Házban és udvarán gyermekprogramok kezdődnek a Turul-Sas Hagyományőrző Egyesület szervezésében; 10 órától a La Tour bisztróban tartják a Bella Rivulina-Nagybánya tortája versenyt; este nyolctól pedig Csiszér László budapesti egyházzenész ad ifjúsági koncertet a Szentháromság templomban.

Vasárnap, augusztus 18-án, este héttől tartják a Szent István búcsút a Vártéren (Cinteremben), Dr. Korzenszky Richárd OSB emeritus perjel ünnepi szónoklatával. A további programot tekintve, hétfőn a Szentháromság templomban Péter Bernadett nagybányai orgonaművész ad este nyolc órától koncertet, augusztus 20-án pedig szintén este nyolctól a Szent István-toronynál mutatnak be szentmisét Szent István tiszteletére, utána a Schola Rivulina és baráti köre ad koncertet a Vártéren (Cinteremben).

A nagybányai Szent István Napok rendezvénysorozat támogatója Magyarország Kormánya Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága.

Pillanatok Mares Hanna koncertjéből