2019. április. 22. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2019. április. 22. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Nem csak egy nap a húsvét

2019. április. 12.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye templomainak miserendje a szent háromnapra és húsvétra.

(A lista nem teljes, időpontváltozások helyenként lehetségesek. Fentebb Szatmár-, lejebb Máramaros megye plébániáit, templomait találják.)

Szatmár megye templomainak miserendjéből szemlézve

Szatmárnémeti

Székesegyház plébánia

Csütörtök: 10:00 olajszentelési szentmise (megszentelik a keresztelendők olaját, a krizmát és a betegek olaját, részt vesz az egyházmegye papsága és megújítja a papszenteléskor tett ígéreteit), 19:00 Szentmise az eukarisztia alapításának (utolsó vacsora) emlékére

Péntek: 15:00 Keresztúti ájtatosság, 19:00 Nagypénteki szertartás passióénekléssel

Szombat: 07:00-től  Látogatható az Oltáriszentség a szentsírnál, 20:30 Vigília szertartás: tűzszenteléssel, a húsvéti gyertya meggyújtásával, a keresztségi fogadalmak megújításával, feltámadási szertartással, a szentmise végén körmenettel és ételszenteléssel

Vasárnap: 07:00 Szentmise ételszenteléssel, 09:00 Szentmise, 11:00 Püspöki Szentmise,  18:00 Szentmise

Hétfő: Szentmisék 07:00, 09:00, 11:00, 18:00


Jézus Szíve plébánia (Kálvária)

Román közösség:

Csütörtök: 19:00 Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére, 20:00-21:00 Szentségimádás a szentsírnál

Péntek: 19:00 Szent Kereszt felmagasztalási szertartás 20:00 A német közösséggel közös keresztúti ájtatosság

Szombat: 22:00 Feltámadási Vigília szertartás - utána ételszentelés

Vasárnap: 11:30 Ünnepi Szentmise

Hétfő: 11:30 Szentmise

 

Német közösség:

Csütörtök: 20:00 Szentségimádás a szentsírnál, közösen a román közösséggel, utána szentmise az Utolsó Vacsora emlékére

Péntek: 20:00 A román közösséggel közös keresztúti ájtatosság, utána Szent Kereszt felmagasztalási szertartás

Szombat: 20:00 Feltámadási Vigília szertartás - utána körmenet és ételszentelés

Vasárnap: 10:00 Ünnepi Szentmise

Hétfő: 10:00 Szentmise


Zárda templom

Csütörtök: 19:00 Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére, majd 20:00 órától Szentségimádás

Péntek: 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 19:00 Vigília szertartás - utána ételszentelés

Vasárnap: 10:00 Ünnepi szentmise

Hétfő: 10:00 Szentmise


Szent János apostol és evangélista plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére, utána Szentségimádás kezdődik

Péntek: 15:00 Keresztúti ájtatosság, 19:00 Nagypénteki szertartás passióénekléssel

Szombat: 08:00-16:00 Szentségimádás a Szentsírnál, 20:00 Húsvéti Vigília szertartás

Vasárnap: Szentmisék 7:30, 10:00, 12:00.

Hétfő: Szentmisék 07:30, 10:00.


Kis Szent Teréz plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére, majd 22:00 óráig szentségimádás

Péntek: 19:00 nagypénteki szertartás, majd utána családos fáklyás keresztúti ájtatosság

Szombat: 20:00 Húsvéti Vigília szertartás

Vasárnap: 7:30 ételszentelés. Szentmisék 08:00, 10:00, 12:00

Hétfő: Szentmisék 08:00, 10:00.

Fília: Pálfalva
Vasárnap:
08:30 Szentmise


Szent Család plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az utolsó vacsora emlékére, utána szentségimádás

Péntek: 10:00 Keresztúti ájtatosság, 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 09:00 Szentségimádás, 20:00 Vigília szertartás, majd körmenet és ételszentelés

Vasárnap: 7:30 ételszentelés, 09:00 Szentmise, 11:00 Szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise

Fília:

Szatmárhegy:

Péntek: 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 19:00 Szentmise

Vasárnap: 11:00 Szentmise


Szentlélek plébánia

Csütörtök: 18:00 Szentmise, utána 21:00-ig Csendes virrasztás

Péntek: 18:00 Nagypénteki Szertartás

Szombat: 12:00-20:00 Szentségimádás, 21:00 Vigília Szertartás, a végén körmenettel

Vasárnap: 07:30 Ételszentelés, 8:00 Ételszentelés, 11:00 Ünnepi Szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise, 11:00 Szentmise

Fília: Vetés

Vasárnap: 09:00 Szentmise és ételszentelés


Szent Antal plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 19:00 Nagypénteki szertartás, majd Szentségimádás

Szombat: 20:00 Vigília szertartás, majd ételszentelés

Vasárnap: 11:00 Szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise

Fíliák:

Kakszentmárton: Vasárnap 09:00 Szentmise majd ételszentelés

Udvari: Vasárnap 07:00 Szentmise majd ételszentelés

Hétfő: 10:15 Szentmise


Nagykároly

Kalazanci Szent József  plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 10:00 Keresztúti ájtatosság, 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 10:00 Csendes időzés a Szentsírnál, 20:00 Vigília szertartás, majd körmenet

Vasárnap: Szentmisék 08:00 - utána ételszenteléssel, 11:00, 19:00

Hétfő: Szentmisék 09:00, 19:00.

Gencs:

Vasárnap: 09:00 Szentmise


Fatimai Szűz Mária plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise - majd 24:00 óráig csendes virrasztás

Péntek: 10:00 Keresztúti ájtatosság, 18:00 Nagypénteki szertartás, utána szentségimádás a Szentsírnál

Szombat: 09:00-20:00 Szentségimádás, 20:00 Feltámadási Vigília Szertartás

Vasárnap: 07:00 Szentmise - majd ételszentelés, 08:30 Szentmise - majd ételszentelés, 10:00 Szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise


Szentlélek plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére, majd háromnegyed óra csendes és egy óra közös szentségimádás

Péntek: 11:00 Keresztúti ájtatosság, 19:00 Nagypénteki szertartás Jézus szenvedésének emlékére, utána rövid szentségimádás

Szombat: 10:00-19:00 Szentségimádás a Szentsírnál, 19:00 Húsvéti Vigília szertartás - végén feltámadási gyertyás körmenettel

Vasárnap: 08:00 Szentmise - ételszenteléssel, 11:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise, 11:00 Német nyelvű szentmise


Erdőd

Erdődi Nagyboldogasszony plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 17:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 20:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 07:00 Ételszentelés, 10:00 Szentmise

Hétfő: 10:00 Szentmise

A Zárdában:

Vasárnap: 08:00 Szentmise és ételszentelés

Hétfő: 08:00 Szentmise

Fília - Nagymadarász:

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 17:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 18:00 Vigília szertartás - utána ételszentelés

Vasárnap: 10:00 Szentmise

Hétfő: 10:00 Szentmise


Sárközújlak

Sárközújlaki Szent Kereszt Felmagasztalása plébánia

Csütörtök: 19:00 szentmise, majd 22:00 óráig szentségimádás

Péntek: 19:00 nagypénteki szertartás

Szombat: 09:30-20:00 szentségimádás, 20:00 feltámadási szertartás és gyertyás körmenet

Vasárnap: 08:30 ételszentelés, 11:00  Ünnepi szentmise

Hétfő: 10:30 Szentmise


Szatmár megye falvaiból

Batizi Szent József plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 19:00 Keresztúti ájtatosság a templom udvarán, majd a templomban nagypénteki szertartás passióénekléssel

Szombat: 20:00 Vigília szertartás a végén körmenettel

Vasárnap: 08:15 Ételszentelés, 11:00 Szentmise

Hétfő: 11:00 Szentmise

Fília: Gombáspuszta:

Péntek: 17:00 Nagypénteki szertartás passióénekléssel

Vasárnap: 09:00 Szentmise ételszenteléssel


Szamosdarai Nagyboldogasszony plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére

Péntek: 19:00 Keresztúti ájtatosság, majd nagypénteki szertartás

Szombat: 17:30 Látogatható a Szentsír 18:30 Vigília szertartás

Vasárnap: 07:30 Ételszentelés, 11:30 Szentmise

Hétfő: 11:00 Szentmise

 

Fília: Pusztadaróc

Csütörtök: 17:00 Szentmise

Péntek: 16:30 Keresztúti ájtatosság, 17:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 11:00-12:00 Szentségimádás, 21:00 Vigília szertartás, a végén ételszenteléssel

Vasárnap: 09:30 Szentmise

Hétfő: 09:30 Szentmise

 

Fília: Atya

Vasárnap: 08:00 Szentmise ételszenteléssel


Lázári Szent László plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 15:00 Nagypénteki szertartás passióénekléssel

Szombat: 18:00-20:00 Szentségimádás, 20:00 Nagypénteki szertartás

Vasárnap: 07:30 Ételszentelés, 11:00 Szentmise

Hétfőn: 11:00 Szentmise.

Fíliák:

Nagypeleske:

Vasárnap: 09:00 Szentmise, majd ételszentelés

Kissár:

Vasárnap: 07:00 Ételszentelés 12:30 Szentmise


Krasznabélteki Szent László plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 19:00 Jézus kereszthalála - nagypénteki szertartás

Szombat: 10:00-17:00 Szentségimádás, 20:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 7:30 Ételszentelés, 10:00 Szentmise

Hétfő: 10:00 Német nyelvű szentmise

Fíliák:

Gyöngy:

Vasárnap: 11:30 Szentmise

Ákos:

Vasárnap: 14:00 Szentmise


Szakaszi Szent Flórián plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére

Péntek: 10:00 Keresztúti ájtatosság 15:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 20:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 10:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Hétfő: 10:00 Szentmise

Fíliák:

Nagyszokond:

Vasárnap: 08:30 Szentmise

Krasznasándorfalu:

Vasárnap: 12:00 Szentmise


Túrterebesi Nagyboldogasszony plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise, majd utána 21:00 óráig szentségimádás

Péntek: 19:00 Nagypénteki szertartás, majd utána virrasztás kezdődik a Szentsírnál.

Szombat: 10:00-20:00 Szentségimádás, 20:00 Feltámadási vigília szertartás

Vasárnap: 7:30 Szentmise - utána ételszentelés, 10:30 Szentmise

Hétfő: Szentmisék 8:30, 10:30

Fíliák:

Túrterebes Kishegy: Vasárnap 09:00 Szentmise és ételszentelés

Kisbábony: Vasárnap 13:00 Szentmise és ételszentelés


Halmi Szent József plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az utolsó vacsora emlékére

Péntek: 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 21:00 Feltámadási vigília szertartás

Vasárnap: 07:00 Ételszentelés, 12:00 Szentmise

Hétfő: 11:00 Szentmise

Fíliák: Nagytarna:

Csütörtök: 17:00 Szentmise az utolsó vacsora emlékére

Péntek: 16:00 Keresztúti ájtatosság és nagypénteki szertartás

Szombat: 18:00 Feltámadási vigília szertartás

Vasárnap: 10:00 Ételszentelés és szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise

Turcibánya:

Vasárnap: 08:00 Ételszentelés és szentmise


Józsefházi Szent István király plébánia

Csütörtök: 18:00 Szentmise

Péntek: 18:00 nagypénteki szertartás, majd virrasztás a Szent Sírnál.

Szombat: 12:00-20:30 Szentségimádás, 20:30 Feltámadási vigília szertartás

Vasárnap: 07:30 Ételszentelés, 10:30 Szentmise

Hétfő: 10:30 Szentmise

Fíliák:

Aranyosmeggyes

Vasárnap: 08:00

Hétfő: 09:00

Meggyesgombás

Vasárnap: 09:00

Hétfő: 12:00

Avasújváros

Vasárnap: 12:00


Kökényesdi Szent Imre plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 20:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 08:00 Ételszentelés 11:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Hétfő: 11:00 Szentmise

Fília:

Csedreg:

Vasárnap: 09:30 Húsvéti ünnepi szentmise és ételszentelés

Hétfő: 13:00 Szentmise


Kaplonyi Szent Antal plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise, majd virrasztás

Péntek: 12:00 Keresztúti Ájtatosság, 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 08:00-20:00 Szentségimádás a szentsírnál, 21:00 Feltámadási Vigília szertartás

Vasárnap: 07:00 Szentmise - utána ételszentelés, 10:00 Szentmise, 19:00 Szentmise

Hétfő: Szentmisék 07:00,10:00, 19:00


Szent József templom:

Péntek: 12:00 Keresztúti ájtatosság

Vasárnap: 07:00 Ételszentelés, 08:30 Szentmise

Hétfő: 08:30 Szentmise


Mezőfényi Szent Mihály plébánia

Csütörtök: 20:00 Szentmise az utolsó vacsora emlékére

Péntek: 10:00 Szabadtéri keresztúti ájtatosság a temetőben 15:00 Nagypénteki szertartás. Utána szentségimádás kezdődik, és egész éjszaka tart majd.

Szombat: Szentségimádás folytatódik este 20:00-ig, amikor a Vigília szertartás kezdődik.

Vasárnap: Szentmisék 08:30, 10:00

Hétfő: Szentmisék 08:30, 10:00.


Kálmándi Szent Anna plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az utolsó vacsora emlékére

Péntek: 18:00 Keresztúti ájtatosság, 18:30 Nagypénteki szertartás passióval, utána csendes virrasztás

Szombat: 09:00-től délután 17:00-ig Szentségimádás, 19:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 08:15 Ételszentelés, 09:00 Szentmise, 11:00 Ünnepi szentmise

Hétfő: 08:00 Szentmise, 10:00 Szentmise

 

Domahida:

Vasárnap: 07:00 Szentmise ételszenteléssel


Kisdengelegi Szent Vendel plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 14:30 Nagypénteki szertartás

Szombat: 21:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 10:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Hétfő: 10:00 Szentmise

Fília:

Érkörtvélyes:

Csütörtök: 17:00 Szentmise

Péntek: 17:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 17:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 12:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Hétfő: 12:00 Szentmise


Mezőteremi Szent Kereszt felmagasztalása plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 15:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 20:30 Vigília szertartás

Vasárnap: 08:00 Szentmise és ételszentelés, 10:00 Szentmise

Hétfő: 10:00 Szentmise

Fíliák:

Érendréd:

Vasárnap: 12:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Iriny:

Vasárnap: 13:00 Húsvéti ünnepi szentmise


Szaniszlói Kisboldogasszony plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise az utolsó vacsora emlékére

Péntek: 15:00 Keresztúti ájtatosság, 18:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 09:00 Szentségimádás kezdődik a Szentsírnál, 20:00 Feltámadási vigília szertartás

Vasárnap: 07:30 Ételszentelés, 11:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Hétfő: 10:00 Ünnepi szentmise

Fília:

Reszege

Vasárnap: 09:00 Szentmise ételszenteléssel


Máramaros megye templomainak miserendjéből szemlézve

Nagybánya

Szentháromság plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise - utána csendes szentségimádás kezdődik, 23:00-24:00 Közös szentségimádás az ifjúság vezetésével

Péntek: 11:00 Keresztúti ájtatosság, 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 11:00 Szentségkitétel - egész napos szentségimádás kezdődik, 20:00 Húsvéti Vigília Szertartás - a végén körmenet és ételszenteléssel

Vasárnap: Szentmisék 07:00 - ételszenteléssel, 08:00 - ételszenteléssel, 10:00, 11:30, 19:00.

Hétfő: Szentmisék 08:00, 10:00, 11:30, 19:00

Fília:

Szelestyehuta:

Szombat: 17:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 12:00 Szentmise.


Krisztus Király plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise

Péntek: 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 11:00 Szentségimádás, 20:00 Húsvéti Vigília Szertartás - a végén feltámadási körmenettel és ételszenteléssel

Vasárnap: Szentmisék 07:00 - ételszenteléssel, 10:00 Szentmise, 19:00 Szentmise.

Hétfő: 10:00 Szentmise

Fília:

Nagysomkút:

Szombat: 17:30 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 12:00 Szentmise


Szent József plébánia

Csütörtök: 17:00 Szentmise román nyelven, 19:00 Szentmise magyar nyelven

Péntek: 16:30 Nagypénteki szertartás román nyelven, 19:00 Nagypénteki szertartás magyar nyelven

Szombat: 20:00 Húsvéti Vigília szertartás két nyelven

Vasárnap: 06:30 Ételszentelés, Szentmisék: 09:00 Szentmise román nyelven, 11:00 szentmise magyar nyelven

Hétfő: Szentmisék 9:00 Szentmise: román nyelven, 11:00 szentmise magyar nyelven


Szent Miklós plébánia

Csütörtök: 18:00 Szentmise

Péntek: 18:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 22:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: Szentmisék 08:30, 10:30

Hétfő: Szentmisék 10:30, 18:00

Fíliák:

Lanka (Lunci):

Csütörtök: 18:00 Szentmise

Péntek: 15:00 Keresztúti ájtatosság, majd Nagypénteki szertartás

Szombat: 20:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 09:00 Szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise

Farkasaszó:

Vasárnap: 08:00 Szentmise


Assisi Szent Ferenc Központ:

Vasárnap: 12:00 Szentmise


Szinérváralja

Szinérváraljai Szeplőtelen fogantatás plébánia

Csütörtök: 18:00 Szentmise

Péntek: 17:00 Keresztúti ájtatosság és Nagypénteki szertartás

Szombat: 21:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 11:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Hétfő: 11:00 Szentmise

Fíliák:

Zugó:

Szombat: 18:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Ilobahandal:

Vasárnap: 09:00 Szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise


Máramarossziget

Borromeo Szent Károly plébánia

Csütörtök: 18:00 Szentmise román nyelven, 19:30 Szentmise az utolsó vacsora emlékére magyar nyelven, majd egy órás szentségimádás.

Péntek: 15:00 Keresztúti ájtatosság, 17:00 Nagypénteki szertartás román nyelven, 19:00 Nagypénteki szertartás magyar nyelven

Szombat: 10:00-17:00 Csendes időzés a Szentsírnál, 18:00 Feltámadási Vigília szertartás román nyelven, 20:00 Feltámadási Vigília szertartás magyar nyelven, utána körmenet

Vasárnap: 07:00 Ételszentelés, majd szentmise magyar nyelven, 10:00 Húsvét vasárnapi nagymise magyar nyelven, 12:00 Szentmise román nyelven, 19:00 Szentmise magyar nyelven

Hétfő: 08:30 Szentmise magyar nyelven, 10:00 Szentmise magyar nyelven, 12:00 Szentmise román nyelven


Felsővisó

Felsővisói Szent Anna plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise, utána szentségimádás 22:00 óráig

Péntek: 15:00 Keresztúti ájtatosság 16:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 08:00-22:00 Szentségimádás, 10:00-12:00 gyóntatás, 22:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 07:00 Szentmise ételszenteléssel, 11:00 Szentmise

Hétfő: 08:30 Szentmise


Máramaros megye falvaiból

Rónaszéki Nepomuki Szent János plébánia

Csütörtök: 20:00 Szentmise, 23:00-24:00 Szentségimádás a Kálvária kápolnánál

Péntek: 20:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 17:30 Szentségimádás, 22:00 Feltámadási vigília szertartás

Vasárnap: 12:00 Szentmise

Hétfő: 12:00 Szentmise

Fíliák:

Tiszaveresmart

Csütörtök: 18:00 Szentmise

Péntek: 18:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 18:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 09:00 Szentmise

Hétfő: 09:00 Szentmise

Nagybocskó

Szombat: 20:00 Vigília szertartás

Vasárnap: 10:30 Szentmise

Hétfő: 10:30 Szentmise


Láposbányai Kisboldogasszony plébánia

Csütörtök: 20:00 Szentmise

Péntek: 18:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 22:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 12:00 Húsvéti ünnepi szentmise

Hétfő: 10:00 Szentmise

Fíliák:

Miszbánya:

Szombat: 18:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 09:00 Szentmise

Misztótfalu:

Szombat: 20:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 10:30 Szentmise


Aknasugatagi Szent Péter és Szent Pál apostolok plébánia

Csütörtök: 19:00 Szentmise - utána szentségimádás kezdődik, 21:00 a falu keresztjeinek imádságos énekes meglátogatása.

Péntek: 15:00 Keresztúti ájtatosság, 19:00 Nagypénteki szertartás

Szombat: 12:00 Szentségimádás, 20:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 07:30 - ételszentelés, 11:00 Ünnepi Szentmise

Hétfő: 11:00 Szentmise

Fília:

Hosszúmező:

Szombat: 17:00 Húsvéti Vigília Szertartás

Vasárnap: 09:00 Szentmise, utána ételszentelés.