2024. április. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Ötödik tettek napja

2018. május. 7.

Imájuk mellett tevékenyen is részt vesznek a plébániák életében a fiatalok - tíz plébánia mintegy száz fiatalja kapcsolódott be idén a tettek napjába.

Már "hagyománya" van a tettek napjának a Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében, az ifjúsági iroda idén ötödik alkalommal hívta tevékeny segítségnyújtásra a fiatalokat. Május 5-én a Szatmárnémeti Szent Antal plébánián, Nagymajtényban, Kisdengelegen, a nagykárolyi Stella Maris integrációs központban, Mezőfényen, Erdődön, Krasznabélteken, Sárközújlakon, a nagybányai Szent József plébánián és Felsőbányán is bizonyították a fiatalok, össze tudnak fogni a jó ügy érdekében és meg tudják fogni a munka végét is. Sőt, mindebben példákká is tudnak lenni mások felé! A tettek napján többek között a plébániaudvarokon vagy a temetőkben takarítottak, kerítést és fatörzseket festettek, rendet raktak, szedtek szemetet az utcákon, iskolaudvaron, fát ültettek...

A jó példa pedig úgy tűnik, évről-évre több fiatalt szólít meg - tudtuk meg az ifjúsági iroda referenseitől, akik azt is elmondták, a rendezvénnyel idén is az volt a céljuk, hogy növeljék a fiatalokban a plébániaközösséghez való tartozás érzését. "Fontos az ifjúsági közösségek összekovácsolása, és ez sokszor a közös munka, alkotás közben érik meg. A fiatalok vágynak arra, hogy megszólítsák őket, hogy feladatot kapjanak, hogy elmondják nekik, szükség van rájuk. Így erősödhet bennük annak érzése, hogy a környezet, amelyben élnek, az övék is, a plébánia hozzájuk is tartozik." - tették hozzá az egyházmegyei ifjúsági iroda képviselői.