2024. április. 28. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Pálosan szép az élet – vándorkiállítás a Szatmári Egyházmegyében

2021. augusztus. 23.

„Pálosan szép az élet” címmel augusztus 23. és 25. között egyházmegyénkbe látogat a Pálos-busz, a rend vándorkiállítása.

A pálos rend az egyetlen magyar alapítású és máig létező férfi szerzetesrend, amely a rend legendás megszervezőjének, Esztergomi Boldog Özséb nevéhez fűződik. A 2020-ban útjára indult kiállítás idén is folytatja küldetését, végcélja pedig a Budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus lesz.

Az egykor távolsági buszként szolgált 15 méter hosszú, 60 személyes jármű alapos átalakításon esett át. Külseje kékről, a pálosok habitusának színére, fehérre változott. A buszba látogatók betekinthetnek a pálosok hétköznapjaiba, megismerkedhetnek a rend történetével, nagy alakjaival, szokásaival.

A csaknem nyolcszáz esztendős rend nem csak a hívő embereket szeretné megszólítani, hanem mindenkit, akit érdekel a magyar múlt, a magyar történelem.

A Pálos buszt az érdeklődők az alábbi helyeken találják meg:

• Augusztus 23., hétfő, 9-18 óráig, Nagybánya, Szentháromság Plébánia (Str. 1 Mai nr. 9)
  • Augusztus 24., kedd, 9-18 óráig, a Szatmárnémeti Székesegyház előtti parkoló P-ța Libertatii)
  • Augusztus 25., szerda, 9-18 óráig, Nagykároly, Kalazanczi Szent József Líceum udvara (Str. Iuliu Maniu nr. 1)

Forrás: http://palosbusz.hu/