2024. május. 21. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A Gyermekség Pápai Missziós Műve: csatlakozás Borsabányához

2023. június. 19.

Szombaton, 2023. június 10-én, a borsabányai Assisi Szent Ferenc plébániához tartozó gyerekek és fiatalok egy csoportja csatlakozott a A Gyermekség Pápai Missziós Művéhez.

Az a szándékuk, hogy intenzívebben kövessék Jézust, Leabu Marius plébános atya buzdítására született, aki egyben az egyházmegyei OMP elnöke is. A plébános atya beszélt a gyerekeknek és fiataloknak a missziós karizmáról, meghívva őket, hogy a szombati katekézisen imádkozzák együtt a Rózsafüzért, felajánlva azt a misszionáriusokért és a missziókért. Örömmel elfogadva ezt a kezdeményezést, CMP Világnapja alkalmából, összegyűltek a templomban és együtt imádkoztak, kifejezve ily módon szolidaritásukat az ország többi pontján élő missziós gyerekekkel és fiatalokkal. Ez alkalomból készítettek fényképeket és elküldték az OMP hivatalába és utólag megjelentek bukaresti érsekség (ARCB) és a Agenzia Fides de la Vatican honlapján is.
Ez a megosztás sok bátorságot adott a borsabányai gyerekeknek és fiataloknak, úgyhogy Marius atya meghívására, szombaton, június 10-én, leszögeztek egy a missziós képzést célzó találkozót, amely végén 24 gyerek és fiatal csatlakozott A Gyermekség Pápai Missziós Művéhez. Eugen Blaj atya, a A Gyermekség Pápai Missziós Műve országos elnöke, elmagyarázta az új tagoknak feladataikat, továbbadva ezzel számukra annak örömét, hogy Jézus szeretetének misszionáriusai lehetnek, Boldog Pauline Jaricot-hoz hasonlóan, aki a Hitterjesztési Művek alapítója. Több hasonlatban, Eugen atya segített nekik megérteni a missziós karizmát és hogy érezzék Jézus szeretetének vonzását.
Köszönjük Istennek a Gyermekség Pápai Missziós Művében megmutatkozó csodálatos alkotását és Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök atyának is köszönjük hogy nyitott volt és engedélyezte ezt az új misszionárius utat a szatmári egyházmegyében.

Pápai Missziós Művek