2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Papok labdarúgó bajnoksága

2019. augusztus. 30.

Szatmárnémetiben mérkőznek meg egymással az ország különböző katolikus egyházmegyéinek papi futballcsapatai szeptember 3-án és 4-én.

Nyolc csapat játékosai csapnak össze Szatmárnémetiben jövő héten kedden és szerdán Szatmárnémetiben, az országos katolikus papi teremfoci bajnokságon. A játékosok szinte mind olyan papok, akik egyházmegyéjüket képviselve lépnek pályára, de persze akadnak "idegenlégiós" játékosok is. A csapatok a következő egyházmegyékből érkeznek: Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség, Jászvásári Római Katolikus Egyházmegye, Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Egyházmegye, Lugosi Görögkatolikus Egyházmegye, Nagyváradi Görögkatolikus Egyházmegye, Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye, Szatmári Római Katolikus Egyházmegye, Temesvári Római Katolikus Egyházmegye.

Kedden reggel kilenctől, a Both Katalin Sportteremben veszi kezdetét a bajnokság az ünnepélyes kezdőrúgással, majd kétszer tízperces félidőkkel váltják egymást a mérkőzések - délutánig rúgják a bőrt a papok. A Calix Sacerdotum nevű bajnokság elődöntőit szerdán reggel fél tíztől játsszák, azt követően a döntőt. Tavaly a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye csapata ezüstérmes helyen végzett.

Az idei házigazdák, a szatmári egyházmegyés csapat összetétele: Czier István Csaba mezőfényi plébános, Harsányi László erdődi esperes (csapatkapitány), Luczás Antal Lóránt a szatmárnémeti Szent Család egyházközösség plébánosa, Melega Péter, a Szatmári Római Katolikus Püspökség gazdasági igazgatója, Vadas Krisztián nagykárolyi görögkatolikus parókus, Varga Lóránt szatmárnémeti születésű Debrecen-Nyíregyházi egyházmegyés pap, Vass Loránd szinérváraljai i.h. lelkész, Veres Attila felsőbányai plébános, Zelicskovics József túrterebesi görögkatolikus parókus.

A selejtezőkörök párosítását hétfőn este sorsolják, ezután derül ki, hogy melyik csapat mikor lép pályára. A mérkőzéseket hivatásos bírók vezetik, szeretettel várnak mindenkit a szurkolóközönség soraiba, a belépés ingyenes.

A szatmári csapat