2024. április. 23. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Régi-új barátok

2016. június. 7.

Ötvenhárom fiatal vett részt az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda szervezte tavaszi csoportvezető-képzőn.

Harmincegy plébánián jelölt ki a plébános ifjúsági csoportvezetőket, akik az egyházmegyei ifjúsági irodával kapcsolatot tartanak, képzéseken, táborokon, különböző csapat- és közösségépítő programokon vesznek részt, a megszerzett tudásukat pedig plébániájukon is kamatoztatják. A csoportvezetők munkája hasznos lehet helyi szinten a fiatalokkal, gyerekekkel való foglalkozásokban, a kicsik hitbeli tudásának és egyházhoz való kötődésének növelésében, egyházmegyei szinten pedig a különböző központi programokban.

Az erdődhegyi Helga Winter közösségi házban április 1. és 3-a között tartottak képzést az említett csoportvezetők számára. A rendezvény célja a közösség régebbi tagjainak megerősítése, az újak bevonása volt. Az első napon ennek megfelelően az ismerkedésre helyezték a hangsúlyt és csak szombaton tértek át a képzésre, amelyben a fiatalok megtudhatták, mi az ő feladatuk, hogyan kell ifjúsági csoportot vezetni, miben fejlődhetnek ők maguk és hogyan fejleszthetnek másokat, hogyan kell kapcsolatot tartani a plébánossal és egymással? Az ifjúsági csoportvezetők ugyanakkor fontos kapcsolati lépcsőként működnek az egyházmegyei törekvések és a fiatalok között, akiknek azonnal közölni tudják a történéseket.

A csoportvezető-képzőn már szó esett a nyári táborokról is. A résztvevők megtudták, augusztusban tartják idén a nagyszokondi gyermektáborokat, négy héten keresztül, és már le is osztották ki, melyik táboron tevékenykedik.