2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Rekollekciós napok a papság részére

2023. március. 17.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye minden nagyböjtben lelkinapot/rekollekciót szervez a papság számára. A lelkinap megtartására minden alkalommal meghív egy lelkivezetőt, aki nem az egyházmegyében tevékenykedik. A lelkinapot három nap, három külön helyszínen tartjuk: az egyházmegye három főesperességében – a szatmári, a nagykárolyi és a máramarosi főesperességben – szolgálatot teljesítő papok részére.

Idén március 13-án Máramarosszigeten, a Borromeo Szent Károly plébánia templom oratóriumában a máramarosi főesperesség (máramarosszigeti és nagybányai esperesi kerület) papsága részére, március 14-én a nagykárolyi Kalazanci Szent József plébánián a nagykárolyi főesperesség (a Nagykároly I. és Nagykároly II. esperesi kerület) papsága részére, valamint március 15-én a püspöki palota Konferencia termében a szatmári, erdődi és ugocsai esperességek (Szatmári főesperesség) papsága részére.
A lelkinapok vezetésével a főpásztor a marosvásárhelyi jezsuita közösségben tevékenykedő P. Tamás Barna SJ atyát kérte fel. A lelkinap témája a tapasztalat volt: miként tapasztalhatjuk meg, akár emberi gyengeségeinken keresztül is, Isten jelenlétét a nagyböjt folyamán? Az atya elmélkedése elején Szent Pált idézve kihangsúlyozta, hogy elmélkedése nem a bölcsesség elragadó szavaiból áll (1Kor 10,4). Szintén Szent Pált idézve ismertette mondanivalója célját, elhatározását: hogy nem akar semmi másról tudni köztetek (a paptestvérek között), csak Jézus Krisztusról, a megfeszítettről (vö. 1Kor 2,2).

Jakkel Tamás, püspöki titkár