2024. május. 2. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyházmegyei Kármelhegyi Boldogasszony ünnepe Kálmándon

2023. július. 19.

Máriához, drága Szűzanyánkhoz tisztelettel járulunk. Kármelhegyi Boldogasszony ünnepén Kálmándon találkoztak a Szatmári Egyházmegye a skapuláré társulatai. Mindannyiunk szívében jelen volt a várt találkozás öröme, hála a kapott kegyelmekért, és köszönet a megtapasztalt anyai pártfogásért.

2023-ban Kálmánd, Boldog Scheffler János püspök szülőfalujának közössége és plébánosa volt a találkozónk házigazdája.
A szentmise előtt a Kármelhegyi Boldogasszony rózsafüzérét imádkozva köszöntöttük Égi Édesanyánkat. Lelkivezetőnk Ft. Borota Ottó a szentmise bevezetőjében Liseux-i szent Teréz gondolatával buzdított minket hitünk megélésére: „Szeressük Istent és szerettessük meg Őt”.  Ft. Bíró Norbert a szentbeszédében a Mária tisztelet, Mária édesanyai szívére és annak tiszteletére hívott meg minket. Egy édesanyai szív öröme és fájdalma szorosan összefügg gyermeke örömeivel és fájdalmaival. Jézus életét tárta elénk, Mária szemein keresztül a rózsafüzér titkain elmélkedve: a születés örömétől, a viszontagságos gyermekkor, Jézus nyilvános működésével folytatva, a fájdalmas keresztút, Jézus halálával és feltámadásával zárva. Mária minden édesanya példaképe, ismeri minden ember örömeit és szenvedéseit - ő az ajtó, aki szent Fiához, Istenhez vezet minket.
A szentmise felemelő pillanata, mikor a próbaidős tagok felveszik a skapulárét és elkötelezik magukat a Kármel családjához. Most öten mondtak „igen”-t a Szűzanya hívására. A szentmise végén a kálmándi fúvózenekar szép játékával örvendeztetett meg minket.
Következtek a közösségek beszámolói: Nagybánya, Felsőbánya, Szatmár, Nagykároly, Mezőfény, Kaplony és nem utolsó sorban a házigazdák, Kálmánd.
Ft. Bogdán István kísérte el az érmihályfalvi közösséget, akik velünk ünnepeltek. Ft. Solomayer Sándor a nagykárolyi Szentlélek plébánia híveit kísérte és Elek testvér a kaplonyi híveket.
Szeretetvendégség zárta a találkozót a kultúrotthonban, ahol lehetőség volt kötetlen beszélgetésekre és tapasztalatcserére is.

Pálinkás Gabriella, Nagykároly