2019. december. 14. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2019. december. 14. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szabadtéri keresztúti ájtatosság

2019. április. 10.

A virágvasárnapot megelőző pénteken közös keresztúti ájtatosságot tartanak a katolikus családcsoportok tagjai a plébániai ifjúsági közösségekkel.

Az elmúlt évek gyakorlatától eltérő módon idén közösen tartják a nagyböjti felkészülésük fontos elemét jelentő keresztúti ájtatosságot az ifjúsági-, valamint családcsoportok. Erre hívják a város és környéke híveit április 12-én, este nyolc órától, amikor a Kálvária templom udvarán levő 14 kőstációt járják végig imádkozva, énekelve, minden állomásnál rövid elmélkedést meghallgatva.

A keresztúti ájtatosság segíthet jobban átérezni Krisztus szenvedését, így mélyítve a nagyböjti élményt, amelyben az élet igazságai átelmélkedésének éppúgy helye van, mint a bűnbánatnak és a megtérésnek. A péntek esti eseményre szeretettel várnak minden elcsendesedni, imádkozni vágyót.