2024. május. 2. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Személyi változások a Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében

2023. július. 11.

2023. augusztus 1-i hatállyal a következő személyi változások történnek egyházmegyénkben:

Plébánosok:
Ft. Hársfalvi Ottó általános helynököt, szatmári főesperest és a Székesegyház plébánosát felmentettem eddigi feladatköreiből és kineveztem a sárközújlaki plébániára plébánosnak.
Ft. Seffer Dániel túrterebesi plébánost és ugocsai esperest kineveztem plébánosnak a szatmári Székesegyházba és szatmári főesperesnek.
Ft. Antku István sárközújlaki plébánost kineveztem a Nagykárolyi Kalazanci Szent József Plébániára plébánosnak és nagykárolyi főesperesnek.
Ft. Barta Barnabás mezőpetri i.h. lelkészt kineveztem az Ugocsai Esperesi Kerület esperesének és a túrterebesi plébániára plébánosnak.
Ft. Egeli Ferenc nagykárolyi főesperest és a Kalazanci Szent József templom plébánosát felmentettem eddigi feladatköréből és kineveztem a mezőteremi plébániára plébánosnak.
Ft. Skurka Dezső mezőteremi plébánost áthelyeztem a felsővisói plébániára plébánosnak.
Ft. Oláh Zsolt felsővisói plébánost áthelyeztem a mezőfényi plébániára plébánosnak.
Ft. Czier István mezőfényi plébánost áthelyeztem a Szatmárnémeti Szent János Apostol és Evangélista Plébániára plébánosnak.
Ft. Simon Attila a Szatmárnémeti Szent János Apostol és Evangélista Plébánia plébánosát elengedtem 2 évre – mely újabb 2 évvel meghosszabbítható – az Innsbrucki Egyházmegyébe.
P. Iulian Budău SJ a Szatmárnémeti Jézus Szíve Román Nyelvű Személyi Plébánia plébánosát provinciálisa visszahívta egyházmegyénkből és más rendi feladattal bízza meg.
Ft. Leabu Marius borsabányai i.h. lelkészt áthelyeztem a Szatmárnémeti Jézus Szíve Román Nyelvű Személyi Plébániára plébánosnak.
Ft. Giurgiu Daniel józsefházi i.h. lelkészt áthelyeztem a borsabányai plébániára plébánosnak.
Ft. Daniel Garcia Fernandez nagykárolyi segédlelkészt áthelyeztem a józsefházi plébániára i.h. lelkésznek.
Ft. Vojtku Lászlót, a Szatmárnémeti Szentlélek Plébánia plébánosát áthelyeztem a batizi plébániára plébánosnak.
Ft. Istvánfi Szilárd szamosdarai plébánost áthelyeztem a Szatmárnémeti Szentlélek Plébániára plébánosnak.
Ft. Daly Attila máramarosszigeti segédlelkészt áthelyeztem a szamosdarai plébániára i.h. lelkésznek.
Ft. Jakkel Tamás püspöki titkárt kineveztem a mezőpetri plébániára i.h. lelkésznek.
Ft. Jakab Norbert plébánost, aki négy évig az Innsbrucki testvéregyházmegyében szolgált, áthelyeztem a Nagybánya Krisztus Király Plébániára plébánosnak.
Ft. Hájtájer Istvánt, a Nagybánya Krisztus Király Plébánia i.h. lelkészét áthelyeztem a halmi plébániára plébánosnak.
Ft. Griz László halmi i.h. lelkészt kineveztem a nagymajtényi plébániára i.h. lelkésznek.
Ft. Dr. Román Jánost, az Egyházmegyei Caritas vezérigazgatóját ezen beosztása megtartása mellett megbíztam a szatmárnémeti Szent József templom lelkipásztori ellátásával.
Fr. Franţ Gheorghe Felix OFM Conv. megbíztam Szelestyehuta oldallagos ellátásával.
Fr. Sumănaru Rafael OFM Conv. megbízatása a nagybányai minorita rendházban véget ért, helyére a rend augusztustól más atyát küld.

Segédlelkészek:
Ft. Alexandru Irimia Bîndăroi szatmárnémeti segédlelkészt áthelyeztem a Nagybánya Szentháromság Plébániára segédlelkésznek.
Ft. Pablo Perez Gutierrez székesegyházi segédlelkészt áthelyeztem a Nagykárolyi Kalazanci Szent József Plébániára segédlelkésznek.
Ft. Tempfli Máté nagybányai segédlelkészt, áthelyeztem a szatmárnémeti Székesegyházba segédlelkésznek.
Ft. Mayer Nándor újmisést kineveztem a Szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum és a Szent Alajos Konviktus spirituálisának, egyházmegyei ifjúsági- és ministráns lelkésznek, és megbíztam Szatmárhegy oldallagos ellátásával.
Ft. Vagrin István újmisést kineveztem máramarosszigeti segédlelkésznek.

Diakónusok:
T. Jose Cleiton Claudino diakónust kineveztem püspöki titkárnak.
T. Rodorick Rojas Suero diakónust kineveztem a Szatmárnémeti Szent János Apostol és Evangélista Plébániára gyakorlatra.

Nyugdíjazások:
Ft. Dr. Schupler Tibor batizi plébánost nyugállományba engedtem.
Ft. Ulmer Mihály nagymajtényi plébánost nyugállományba engedtem.

Kinevezések:
Ilyés Csaba irodaigazgatót eddigi feladatai megtartása mellett kineveztem általános helynöknek.
Reszler Mihály máramarosszigeti plébánost kineveztem újabb öt évre máramarosi főesperesnek.
Harsányi László erdődi plébánost kineveztem újabb öt évre erdődi esperesnek.
Szilágyi János nagykárolyi plébánost kineveztem újabb öt évre a nagykárolyi II. kerület esperesének.
Szmutku Róbert nagybányai plébánost kineveztem újabb öt évre nagybányai esperesnek.

Barta Barnabás, Buna János, Covaci István, Giurgiu Daniel, Hájtájer István, Leabu Marius, Molnár Eduárd plébánosi címet kaptak.