2020. szeptember. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. szeptember. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent Erzsébet-búcsúk három helyen

2019. november. 7.

Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe lesz november 19-én, kedden, amikor az egyházmegye három pontján is búcsút ünnepelnek.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében a mezőpetri, az egri és a Nagybánya-fernezelyi római katolikus templomok titulusa Árpád-házi Szent Erzsébet. Egriben már 10-én, vasárnap megünnepelik a búcsút - hiszen ott kéthetente tartanak szentmisét -, délután két órától Román János, az Egyházmegyei Caritas Szervezet vezérigazgatója ünnepi szónoklatával.

Nagybányán 17-én, vasárnap ünnepelnek búcsút, 11 órai kezdési időponttal. A szentbeszédet Magász Jenő, a nagykárolyi Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum spirituálisa mondja. Mezőpetriben az ünnep napján, 19-én, kedden délelőtt 11 órától lesz a búcsú, Istvánfi Szilárd szamosdarai plébános prédikációjával. Szeretettel várják a helyi és zarándok híveket a búcsús szentmisékre.


A Nagybánya-fernezelyi templom nagyfreskója, a Miltaller testvérek alkotása (1980) Árpád-házi Szent Erzsébetet ábrázolja, háttérben a nagybányai hegyekkel