2024. május. 7. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent József búcsuk az Egyházmegyében

2024. március. 15.

Szatmárnémetiben, Nagybányán, Batizon és Kaplonyban is búcsút tartanak Szent Józsefnek, Szűz Mária jegyesének ünnepén.

Szent József Jézus nevelőapja. Az Újszövetség szerint Dávid házából származott és ácsként dolgozott Názáretben. Szűz Máriát jegyese volt. Amikor megtudta, hogy Mária gyermeket vár, titokban el akarta őt bocsátani. Álmában egy angyal hozta tudomására: Szűz Mária a Szentlélektől van áldott állapotban. Az ő életpéldája bátorító a mai reményvesztett ember számára: Isten a legreménytelenebb helyzetben is fel tud emelni, neki van válasza az emberi élet gondjaira.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében Szatmárnémetiben, Nagybányán, Batizon, Kaplonyban, Aranyosmeggyesen és Nagypeleskén szenteltek templomot vagy kápolnát Szent József tiszteletére.

A nagybányai Szent József templom idén ünnepli felszentelésének 25. évfordulóját. A jubileumi búcsút 16.30-tól román, 18.00 órától pedig magyar nyelven mutatják be Ft. Turtureanu Róbert spirituális, kisdengelegi i.h. lelkész szónoklatával.

Szatmárnémetiben a Szent József templom búcsúját idén is a Székesegyházban tartják. A búcsús szentmisét 9.00 és 11.00 órai kezdési időpontokkal tartják  Ft. Mayer Nándor spirituális, ifjúsági- és ministránslelkész szentbeszédével.

Batizon 11.00 órától Ft. Fagea László, nyugalmazott plébános prédikációjával mutatják be a búcsús szentmisét.

Kaplonyban szintén 11.00 órától kezdődik az ünnepi, búcsús szentmise, melynek meghívott szónoka Csáki Ferenc, Fülöp OFM.