2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent József ünnep május 1-jén

2018. április. 26.

Pusztadarócon és Halmiban tartanak templombúcsút május 1-jén, Szent József a munkás ünnepén.

Szent József a szentírásban a származásával mutatkozik be (Mt 1, 1-17; Lk 3, 23-38). Jegyese Máriának, igaz ember, aki nem akarta Máriát rossz hírbe hozni. Engedelmeskedett az angyalnak, gondoskodott családjáról (Mt 1, 18-25), mentette a Heródesi veszély elől (Mt 2, 13-15). Názáretben otthont teremtett számukra (Mt 2, 19-23), majd észrevétlenül eltűnt a látókörünkből. Minden segítő tevékenységét anélkül tette, hogy a Szentírás egyetlen szavát is megörökítette volna.

József a szolgálat embere, a cselekedetekkel beszélő gondoskodás példája. Ott van, ahol szükséges a jelenléte. Nem magyarázkodik, egyszerűen csak jelen van, teszi a dolgát, azt, amit kell. Szent József a munkások védőszentje, a jegyesek pártfogója. Az ünnepet XII. Piusz pápa 1955-ben vezette be.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében a pusztadaróci és a halmi templomok titulusa Szent József a munkás. Mindkét helyszínen az ünnep napján, május 1-jén, délelőtt 11 órától lesz a búcsúmise. Pusztadarócon Simon Attila, a nagykárolyi Kalazanci Szent József Római Katolikus Teológiai Líceum spirituálisa mond szentbeszédet, Halmiban pedig Istvánfi Szilárd, a Székesegyház segédlelkésze.

A pusztadaróci templom külső képe