2024. május. 13. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent Maximilán Mária Kolbe – templombúcsú egyházmegyénkben

2021. augusztus. 11.

Szent Maximilán Kolbe a XX. század egyik legismertebb vértanúja, aki 1941-ben az auschwitzi haláltáborban az egyik éhhalálra ítélt rab helyett önként vállalta a halált.

A Lembergi születésű ferences szerzetest 1918-ban Rómában szentelték pappá. Ő alapította meg a Szeplőtelen Szűz Hadserege nevű társulatot. Betegsége miatt, félbeszakítva missziós útját, visszatért Japánból Lengyelországba, ahol Niepokalanów kolostorának elöljárójává nevezték ki. A hazáját megszálló német csapatok többször is letartóztatták, majd az auschwitzi haláltáborban 1941. augusztus 14-én az elítéltek közül utolsóként halt meg.

Szárazberek

Az 1998-ban épült kápolna búcsúja szombaton 11 órakor kezdődik. Az ünnepi szónok: Ft. Néma Sándor lázári plébános.

Fotó: Magyar Kurír