2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szentségimádás a Püspöki palotában

2019. december. 27.

2020 első napján szentségimádást tartanak a Püspöki palota kápolnájában.

Szűz Mária Istenanyaságának ünnepén, a Béke Világnapján egész napos szentségimádásra várják a híveket a Püspöki Palota kápolnájába.

Az új esztendő első napján szentségimádás keretében szólíthatják meg Istent, adhatnak hálát, tehetik le terheiket, kérhetik a kegyelmeket a hívek családjukra, szűkebb és tágabb közösségükre. Schönberger Jenő püspök a Székesegyházban tizenegy órától mutat be szentmisét, majd ezt követően, hozzávetőlegesen tizenkét órakor nyílik meg a Püspöki Palota, ahol este háromnegyed hatig imádkozhatnak a hívek különböző közösségek, csoportok vezetésében: először a Páli Szent Vincéről nevezett Szatmári Irgalmas Nővérek kongregációja, 13 órától a Kálvária templom román- és német ajkú közössége, 14 órától az önkéntes beteglátogatók csoportja, 15 órától a „Szent József a munkás” katolikus férfiak szövetsége, 16 órától a Mária Légió képviselői, valamint 17 órától az Árpád-házi Szent Erzsébet Nőszövetség képviselői vezetik a szentségimádást.

Szeretettel várják a híveket, hogy kapcsolódjanak be a csaknem egész napos imába.

Korábbi kép