2024. április. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szentségimádás a Püspöki Kápolnában

2024. január. 1.

Újév napján Szűz Mária, Isten Anyjának ünnepét tartja a katolikus egyház. Az Efezusi Zsinat 431-ben hittitokként kimondta, hogy Jézus Krisztus, mint a második isteni személy, Szűz Máriától vette fel emberi természetét. Jézus Krisztusban az isteni és az emberi természet teljes egységben van, nem lehet különválasztani, ezért Szűz Máriát megilleti az „Istenanya” cím. A Püspöki Kápolna titulusa ennek a csodálatos misztériumnak állít emléket.

Az év első napján, Szűz Mária Istenanyasága ünnepén, a Püspöki Palota kápolnájában egész napos szentségimádást tartottunk, együtt imádkoztunk az Oltáriszentségben valóságosan jelenlévő Jézus előtt. Beosztott csoportok váltották egymást, de sokan csatlakoztak egyénileg is a csoportok imádságába. Nagyszerű lehetőség, hogy az új év kezdetén a Legméltóságosabb Oltáriszentség előtt térdelve köszönjük meg az eltelt évet és az új évre Isten kegyelmét kérjük. Az Oltáriszentségben köztünk maradt Üdvözítő a reményünk, hogy az új esztendő zarándokútján elkísér bennünket.

A Püspöki Kápolnában tartott szentségimádás nyitja meg az egyházmegyei egésznapos szentségimádást. Az év minden vasárnapján az egyházmegye valamelyik templomában szentségimádást tartanak, ezzel is kifejeződik az egyházmegye lelki egysége.

A szentségimádást végző csoportok beosztása a következő volt:
12:00-13:00 – Páli Szent Vincéről nevezett Szatmári Irgalmas Nővérek és a szatmárnémeti Zárda templom közössége,
13:00-14:00 – a Kálvária Templom román és német nyelvű személyi plébánia közössége,
14:00-15:00 – Önkéntes Beteglátogatók csoportja,
15:00-16:00 – „Szent József – a munkás” Katolikus Férfi Szövetség,
16:00-17:00 – Mária Légió,
17:00-18:00 – Szent Erzsébet Nőszövetség.