2020. február. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. február. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szép szóval többet el lehet érni

2019. szeptember. 6.

Egymásra figyelést, türelmet, a szeretet szavakkal történő kifejezését tanulták idén a nagyszokondi táborozók.

Teltházasak voltak idén a nagyszokondi gyermektáborok, vagyis július utolsó hetétől augusztus utolsó hetéig, váltásokkal, ötször 45-en vettek részt. A Szent Ignác lelkigyakorlatos központ házban rendszerint hétfő délután érkeztek a csoportok és péntek délután tértek haza. A kettő között mozgásos játékok, társasjátékok, ügyességi- és akadályversenyek, kézműves foglalkozások, csoportos beszélgetések, közös imák, szentségimádás, szentmise és sok más, érdekes program foglalta le a gyerekeket.

Az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda fiatal csoportvezetői vezették a táborokat, kísérték a csoportokat - korábban maguk is táborozók voltak Nagyszokondon. Idén főképp arra próbálták vezetni a gyerekeket, hogy kimondott szavaikra figyeljenek, ebben igyekezzenek jobbak lenni. A tábor alatt a kicsik felmérhették fejlődésüket, eredményeiket is a közösségi kapcsolattartásukban. Így többen rácsodálkoztak, milyen örömöt lehet szerezni valakinek egy jó szóval, mennyivel többet el lehet érni kedves beszéddel, de sokan arról is beszámoltak, figyelmük összpontosításában, összeszedettségükben fejlődtek.