2024. május. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szerzetesi zarándoklat a remény évében

2024. május. 8.

A szatmári egyházmegye szerzeteseinek egy kis csapata május 6-án, Máriapócsra zarándokolt Schönberger Jenő megyéspüspök vezetésével. A nyírbátori minorita templom meglátogatása után, a máriapócsi kegytemplom, és a fatemplom történetével ismerkedtek meg a résztvevők.

Az ünnepi szentmisét Jenő püspök, a szatmári egyházmegye területén működő női és férfi rendek tagjaiért ajánlotta fel. Megköszönte a szerzetesek munkáját és buzdította őket az együttműködésre, a közös szolgálatra. A zarándokok hálát adtak a hivatás kegyelméért, megújították fogadalmaikat és új tagokért imádkoztak Máriának, a remény Anyjának pártfogását kérve. Délután a Pápa teret és a kilátót látogatták meg, mely a 1991-es pápalátogatás helyszíne volt, majd sétát tettek a nyolc boldogság tanösvényének egy-egy kiválasztott szakaszán. Ezt követően ismerkedtek egymással, megosztották örömeiket és nehézségeiket a főpásztorral. A zarándoklat lehetőséget adott a lassításra, az elcsendesedésre, de egyben imádságos és közösségi alkalom is volt, amit az együttlét öröme, a vidám hangulat jellemzett. A résztvevők megtapasztalhatták, hogy erre az alkalomra is aktuális Ferenc pápa mondta: „Ahol szerzetesek vannak, ott öröm van!"