2024. április. 24. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szívemben hordozlak titeket

2019. szeptember. 24.

A fiú-lány kapcsolatok adták az idei egyházmegyei ifjúsági találkozó témáját.

Száznyolcvan fiatal ment el szeptember 21-én, szombaton a nagymajtényi Nagyboldogasszony plébánián rendezett egyházmegyei ifjúsági találkozóra.

Az érkezés után közösen mondtak imát a nap ajándékaiért. Simon Attila ifjúsági és ministránslelkész, arra kérte a fiatalokat, nyitott szívvel járjanak, adjanak lehetőséget a jó impulzusok, gondolatok befogadására. Baumann István plébános ismertette a templom és plébánia történetét, majd a különböző plébániai csoportok az ifjúsági találkozó Ferenc pápától kölcsönzött "Szívemben hordozlak titeket!" mottójához is kapcsolódva mutatták be közösségeiket.

Lepedus István felnőttpasztorációs referens és Fleisz Kinga pszichológus ezt követően tartottak előadást a nővé és férfivé válás folyamatáról, a lány és fiú típusokról. A fiatalok elgondolkodhattak azon is, mi fontos nekik a párválasztásban, milyen értékekre tekintenek, mit keresnek a társaikban. Vezetett beszélgetésekben mondhatták el véleményüket az előadásban felvetett gondolatokról, majd műhelymunkákon, szabadidős játékokon vettek részt. A találkozó legfontosabb programpontja a szentmise volt, melyet Schönberger Jenő püspök mutatott be az ifjúság előtt. Ebben, a szentbeszédet mondó Luczás Lóránt, a szatmárnémeti Szent Család egyházközösség plébánosa arra kérte a fiatalokat, értékeljék és őrizzék meg kapcsolataikat, figyeljenek Isten ajándékaira, hagyatkozzanak nyugodtan a gondviselésre.

A közös vacsorát követően a találkozós idén is élőzenés mulatsággal ért véget.

Beszámoló és fotók: Cziple Hanna-Gerda