2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szűz Mária királynő

2019. augusztus. 21.

A mikolai templom búcsújára gyűlnek össze augusztus 22-én, 11 órától.

A keresztény világ kezdetektől fogva ünnepelte Mária királynői méltóságát. Bibliára alapozott ősi hagyomány szerint Mária Dávid király családjából származott. Az angyali üdvözletben véget nem érő királyi széket ígér az angyal (Lk 1,33). A Jelenések könyvének napba öltözött asszonya is csillagkoronával tűnik fel (Jel 12,1).

Boldogságos Szűz Mária királynő ünnepét 1954-ben rendelte el XII. Piusz pápa, évenkénti ünneplési időpontot határozva meg Mária királynői méltóságára.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében a mikolai templom titulusa Szűz Mária királynő, búcsújára az ünnep napján, csütörtökön, 11 órai kezdettel kerül sor. A szentbeszédet Kocsis Csaba Gábor mérki plébános mondja majd. Szeretettel várják a híveket az ünnepi alkalomra.

A mikolai templom egy korábbi felvételen