2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Templombúcsúk pénteken, szombaton és vasárnap

2019. május. 1.

Május harmadikán Szent Kereszt megtalálása, negyedikén Szent Flórián ünnepe lesz.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye hívei több búcsúra is elzarándokolhatnak május hónap elején. Harmadikán, Szent Kereszt megtalálása ünnepén Csanálos katolikus közössége gyűl egybe és várja a vendégeket is. Tizenegy órától kezdődik majd a búcsúmise Fechetă Jenő OFM kaplonyi ferences atya szentbeszédével.

Egy napra rá, 4-én Szent Flórián, a tűzoltók védőszentjének emléknapja lesz. Szakaszon szombaton délelőtt tizenegytől lesz a búcsúmise Linzenbold Szabolcs székesegyházi káplán ünnepi szónoklatával. A mezőfényi kápolnában - amelynek szintén Szent Flórián a titulusa - vasárnap este hat órától mutatják be a legszentebb áldozatot Guia Laurean Hugó OFM dési ferences atya prédikációjával.

A szakaszi templom