2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Tettek napja

2021. június. 22.

Június 19-én, szombaton szervezte meg a „Tettek napját” az egyházmegyei Ifjúsági Iroda. A kezdeményezéssel ösztönözni szeretnék a fiatalokat arra, hogy nyitott szemmel járjanak a világban, és vállaljanak önkéntes, szociális tevékenységet környezetükben.

Az idei Tettek napja programhoz hat plébániáról is csatlakoztak a fiatalok, akik 5-15 fős csoportokat alkotva vállaltak különféle feladatot; volt, akik a plébánia kertjében kertészkedtek, kerítést festettek, valahol egy régebbi épület felújításával közösségi ház építésébe kezdtek, de voltak, akik a temetőt rendezték. Természetesen mindegyik tevékenység szerves részét képezte a közös játék és a vidám együttlét.

Kis Szent Teréz Plébánia, Szatmárnémeti

Szent Család Plébánia, Szatmárnémeti

Nagyboldogasszony Plébánia, Szamosdara; Szent József Plébánia, Pusztadaróc

Nagyboldogasszony Plébánia, Nagymajtény

Szent Mihály Plébánia, Mezőfény

Szentlélek Plébánia, Nagykároly

Az esemény jó lehetőséget kínált a találkozásra, melyet a járványhelyzet miatt sokáig mellőzni kellett, és a kellemes koranyári időben végzett tevékenységeknek köszönhetően sikerült megmozgatni a fiatalokat, új lendületet adva ezzel a plébániai közösségeknek.