2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Tiszta forrásból meríteni

2018. április. 23.

Az Istennel való időtöltés fontosságát hangsúlyozták az egyházmegyei önkéntes beteglátogatói kör áprilisi találkozóján.

Havonta találkoznak az egyházmegyei kórházpasztorációs iroda által egybefogott önkéntes beteglátogatói kör tagjai, hogy megosszák tapasztalataikat, tanácsokat adjanak egymásnak, illetve nem utolsó sorban, hogy feltöltődjenek a közös imában.

Április 21-én a szatmárnémeti Szent István teremben épp az Isten jelenlétében történő felüdülésről, lelki feltöltődésről beszélgettek, arra buzdítva egymást, gyakran keressék a lehetőséget az imára. Mint mondták, ezek a találkozások adnak módot a terhek letételére is. A beteglátogatók, szolgálatuk során sok szenvedéssel találkoznak, szükségük van a gyakori találkozásra Istennel.

Jézusnak a szamariai asszonnyal való beszélgetését (Jn 4,1-42) idézték fel, amelyben a hit, mint "élő víz" jelenik meg, amely betölti a hívőt és örök életre táplálja. Ez az a forrás, amelyet mindenkinek fel kell fedeznie, amelyhez gyakran vissza-visza kell térnie - emelték ki.

A terhektől való szabadulás szintén hasznos módja a beszélgetés, ezért a találkozó második felében a résztvevők párokat alkotva bízták egymásra az elmúlt idő történéseit. Az önkéntes beteglátogatói körbe az egyházmegyei kórházpasztorációs irodán keresztül bárki csatlakozhat, ehhez Gáspár Annamária referenst lehet felkeresni a 0743 097 701-es telefonszámon, hétköznap kilenc és tizenöt órák között.