2019. május. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2019. május. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Torockóra mentek a sekrestyések

2018. július. 2.

A Világiak Irodája tartalmas kirándulásra vitte a sekrestyéseket.

Idén is lelkesen várták a sekrestyések az alkalmat, amikor közös kiránduláson vehetnek részt a Szatmári Római Katolikus Püspökség világ irodája szervezésében. Ez idén június 19-e és 21-e között történt meg – keddi indulással Torockót vették célba, de már útközben megálltak a Tordai-hasadéknál, ahol könnyű túrát tettek. A második napon Nagyenyed nevezetességeit tekintették meg, a helyi plébános vezetésével megismerték a település és környék katolikus vonatkozásait, a plébániaközösségek és a szerzetesrendek történetét, délután pedig Torockón sétáltak. Ezzel nem merítették ki a programot, csütörtökre is maradt még látnivaló: a hazaindulás előtt Kalotaszentkirályon csodálták meg a helyi népi viselet darabjait, valamint meglátogatták a múzeumot is.

A sekrestyések elmondták, a napközbeni programok mellett idén is külön értelmet kaptak az esti, vacsora utáni beszélgetések, amelyek egyben a tapasztalatcsere fontos helyszínei voltak.