2019. június. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2019. június. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Üzenetek és feladatok

2019. április. 7.

Nagy hatásúnak nevezték a "Ferenc pápa - egy hiteles ember" című filmet, Szatmárnémeti bemutatóját követően.

A Püspöki palota dísztermében vetítették április 6-án, szombaton Wim Wenders, Ferenc pápát bemutató filmjét. A Székesegyház plébánia által szervezett és a Keresztény Agora fórum keretén belül megvalósult program egyik célja az volt, hogy hangolja a híveket a Szentatya közelgő romániai, csíksomlyói látogatására. Ezen túl azonban a figyelmet akarta ismételten felhívni azokra az üzenetekre, amelyeket Ferenc pápa közöl, amelyekkel újra és újra a nyilvánosság elé áll.

A filmet Orbán Mihály SJ, a Kálvária német közösségének plébánosa vezette fel, majd a vetítés után beszélt a rendezőről, nyomatékosította az elhangzottakat, illetve beszélgetést indított. A nézőközönség, megszólalásaiban nagy hatásúnak nevezte a filmet. Az egyik hozzászóló így elmondta, sok feladatot és ezek elvégzéséhez lendületet érez, a Pápa szavait hallva és értve. Sürgető a keresztény küldetés a társadalmi igazságosság magvalósítására, a teremtett világ védelmére, az elesettek, szegények, betegek, kitaszítottak és peremen élők megsegítésére, felemelésére...