2024. április. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Zárva lesz a székesegyház

2020. január. 3.

A szatmárnémeti székesegyház felújítási munkálatai a belső térben folytatódnak, ezért január 7-től március végéig elköltöznek a szentmisék.

Az Európai Unió regionális operatív programja keretében, a "Szatmár megyei, szatmárnémeti római katolikus székesegyház felújítása" című támogatási pályázat révén felújítják a szatmárnémeti székesegyházat. A külső munkálatokat már jó ideje figyelemmel követhetik a város polgárai, a belső javítási tevékenységeket pedig ez idáig sikerült úgy végezni, hogy azok ne zavarják a szentmisék menetét. Hamarosan azonban elkerülhetetlenné válik, hogy a restaurálási, javítási tevékenységek miatt bezárják a székesegyházat.

Erre január 7-én kerül sor, és előreláthatólag március végéig a vasárnapi szentmisék a Zárda templomba költöznek – 8, 10, 11.30 és 18 órai kezdési időpontokkal –, a hétköznapi szentmiséket pedig a Kálvária templomban tartják majd – reggel 7-től és reggel 9-től.

A hívek megértése és segítsége is hozzátesz ahhoz, hogy egy felfrissült, megszépült székesegyháza az egyházmegyének, a városnak.