2024. május. 3. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. június. 9.

A Jézus Szíve tisztelet az egyik legelterjedtebb és legkedveltebb áhítat, amely a társadalom erkölcsi megújulásával kapcsolatos vallási mozgalom. Nem elsősorban Jézus Krisztus élete, mind inkább benső világa és lelkisége kerül a keresztény szemlélődés középpontjába.

2021. június. 7.

Június 5-én, szombaton tartották a Szatmári Egyházmegye ifjúsági csoportvezető-képzőjének második alkalmát.

2021. május. 31.

301. alkalommal ülték meg templomuk búcsú ünnepét a nagybányai hívek a Szentháromság templomban, mely ünnepen Ft. Urbán Erik OFM tartományfőnök és érseki helynök volt a szónok.

2021. május. 31.

Szombaton, május 29-én tartotta meg a Szatmári Ifjúsági Iroda az egyházmegyei csoportvezetőképzőjét, a szatmárnémeti Szentlélek plébánia Merk Mihály termében. A tavalyi évben kimaradt eseményre, idén két alkalommal is sort kerítenek, amelynek célja az egyházmegye különböző plébániáiról érkezett csoportvezetők felkészítése az ifjúsági- és gyermekprogramokon való részvételre és koordinálására.

2021. május. 28.

A három Isteni személyt (Atya, Fiú, Szentlélek), vagyis a Szentháromságot maga Jézus Krisztus nyilatkoztatta ki számunkra. A Szentháromság tana – egy Isten három személyben –, mégis hitünk legnagyobb misztériuma, melyet Szent János apostol úgy határoz meg, hogy Isten a szeretet (1 Jn 4,8). Az Istenben meglévő szeretet, amely az Atya, a Fiú és a Szentlélek között áramlik, minden hívő számára elérhető; Egyházunk tanítása szerint, a Credo hittel való elimádkozásával közösségre léphetünk Szentháromsággal és kapcsolatba kerülünk az egyetemes Egyházzal is.

2021. május. 27.

Hám János püspök mielőbbi boldoggáavatásáért imádkoztunk május 25-én a Szatmárnémeti Székesegyházban, valamint az esti szentmisét követően Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök megáldotta az "Egyházmegye Második Megalapítójaként" is ismert egykori főpásztor újonnan elkészült síremlékét.