2020. április. 9. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. április. 9. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A Székesegyház felújítása

 2017. november. 30

A SZATMÁRNÉMETI RÓMAI KATOLIKUS SZÉKESEGYHÁZ FELÚJÍTÁSA, SZATMÁR MEGYE

A Szatmári Római Katolikus Püspökség, mint kedvezményezett, a Regionális Operatív Program keretében, az 5. Prioritási tengelyének – A városi környezet javítása és megőrzése, védelme és a természeti és kulturális örökség hosszú távú értékesítése, melynek fő intézkedési területe az 5.1 – A természeti és kulturális örökség megőrzése, védelme, népszerűsítése és fejlesztése, megkezdte „A Szatmárnémeti Római Katolikus Székesegyház, Szatmár megye” pályázat lebonyolítását a 432/22.09.2017 számú támogatási szerződésnek megfelelően.

A Regionális Operatív Programot nemzeti szinten a Regionális Fejlesztési, Közigazgatási és Európai Alapok Minisztériuma valósítja meg, mint Irányító Hatóság, illetve regionális szinten az Észak-Nyugati Regionális Fejlesztési Ügynökség, mint közbülső testület, amely ezen pályázat megvalósítását felügyeli.

Általános célja a pályázatnak a Szatmárnémeti Római Katolikus Székesegyház értékének hosszú távú megőrzése, Szatmárnémeti épített örökségének védelme, a régi városközpont környezetének javítása, a történelmi örökséget látogatók számának növelése, ezáltal a városba érkező turisták számának növelése.

A pályázat specifikus céljai:

- A székesegyház állagmegőrzése struktúrájának megerősítésével, a homlokzatok restaurálásával, a épületgépészet korszerűsítésével, a külső díszítőelemek felújításával, behatolás- és tűzvédelmi rendszer kialakításával.

- A székesegyházat évente látogatók számának növelése 10,55%-al (a 2016-ban jegyzett 2985 látogatóról, 3300 látogatóra az első működési évben).

A pályázat helyszíne: Szatmárnémeti, Piața Libertății nr. 14.

A pályázat megvalósításának időtartama 36 hónap, periódusa 2017.09.22-2020.09.21.

A pályázat teljes értéke 12.989.310,14 lej, melyből a vissza nem térítendő érték 12.728.795,48 lej.

Bővebb felvilágosítással szolgálhat Nyéki Éva, a pályázat felelőse - tel: 0261-714955, e-mai: nyekieva@yahoo.com

Ezen közlemény tartalma nem képviseli kötelező jelleggel az Európai Unió vagy Románia Kormánya hivatalos álláspontját.