2024. május. 13. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. augusztus. 9.

Augusztus 3-5 között került sor a szatmári egyházmegye sekrestyéseinek találkozójára. Idén a nagykárolyi és a szatmár-erdőd-ugocsai esperességből vettek részt sekrestyések a programon.

2021. augusztus. 9.

Szent Lőrinc zaragózai tanulmányai során megismerkedett a későbbi II. Szixtusz pápával, akit követett Rómába. II. Szixtusz pápa megválasztása után fődiakónusnak nevezte ki Lőrincet és megbízta a római szegények gondviselésével.

2021. augusztus. 5.

Szent Donát a szőlőskertek és szőlősgazdák védőszentje is, de az ő közbenjárását kérik a villámcsapás és a jégeső távoltartásáért is. A szőlőkben gyakran szobrot vagy kápolnát állítottak neki.

2021. augusztus. 5.

Három napos rendezvénysorozatot tartott a Szatmári Egyházmegye Ifjúsági Irodája Szatmáron és Károlyban, Esperességi gyermeknapok címmel. A délelőtt 10 és 17 óra között megrendezett programon az imádság és a kiscsoportos beszélgetések mellett helyet kapnak a közösségépítő játékok is.

2021. augusztus. 4.

Urunk színeváltozásáról azt olvasssuk az evangéliumokban, hogy Jézus Péterrel és Jánossal felment egy magas hegyre imádkozni, és ott „színében elváltozott előttük. Ragyogott az arca, mint a nap, a ruhái pedig fehérek lettek, mint a napsugár.” (Mt 17, 2-3).

2021. augusztus. 3.

A Santa Maria Maggiore bazilika a Boldogságos Szent Szűz tiszteletére szentelt legősibb bazilika. Egy legenda szerint egy római patrícius és Szent Libériusz pápa (352-366) egy augusztusi éjszakán, álmukban utasítást kaptak arra, hogy építsenek egy templomot a Boldogságos Szűz tiszteletére azon a helyen, ahol másnap havat találnak. Innen származik a Havas Boldogasszony elnevezés.