2024. május. 14. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Jézus Szíve Egyházmegyei búcsú

2021. június. 9.

A ma már csak Kálvária templomként ismert Jézus Szíve templom búcsúmiséjét 1999 óta, Nm. és Ft. Reizer Pál püspök kérésére, a Székesegyház előtti téren ünneplik. Az egyházmegyei búcsúk közül kiemelkedik a pont tíz évvel ezelőtti, amikor XVI. Benedek pápa személyes küldötte, Angelo Amato bíboros atya boldoggá avatta Scheffler Jánost, egyházmegyénk első vértanú püspökét.

Sok szeretettel várjuk a zarándokokat, a 2021. évi Egyházmegyei búcsúra!

A téren 10 órától közösen imádkozzuk a rózsafüzért; ugyancsak 10 órától szentgyónásra lesz lehetőség a Székesegyházban, egészen a szentmise végéig.

Az ünnepi szentmise szónoka ebben az évben Nm. és Ft. Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom-budapesti segédpüspök, aki a Kálvária templomban, fél 10-kor kezdődő német nyelvű szentmise főcelebránsa is lesz.