2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. június. 30.

Szent Péter és Szent Pál apostolok főünnepének örömhíre, hogy a keresztény ember ma is szemlélheti a feltámadt Üdvözítő Isteni arcát az Oltáriszentségben, de Krisztus arca felismerhető a felebarátban, vagy a teremtett világban, amelyen keresztül szintén Ő néz vissza valamennyi emberre.

2022. június. 28.

Simon Péter, a betszaidai Jónás fia, Kafarnaumban élt és halász volt. A tarzuszi Saul, vagyis Pál, pedig (az Apostolok Cselekedetei szerint) Gamaliel rabbinál tanult farizeus volt.

2022. június. 27.

A Püspökség Világiak Irodája szeretettel hívja a családokat az idei, XIV. Egyházmegyei Családos Táborba.

2022. június. 26.

A hagyományokhoz híven, az immáron felújított és megszépült Szatmárnémeti Székesegyház előtti téren tartották meg idén is az Egyházmegyei Jézus Szíve búcsút. Az ünnepre számos zarándok érkezett az egyházmegye különböző pontjairól, hogy hálát adjanak Jézus Szentséges Szívének kegyelmeiért.

2022. június. 25.

Jézus Szíve ünnepén, június 24-én szentmisével ünnepeltek a Celestina anya Oázis lakói. Serényi Tamás piarista és Turi Gellért jelölt látogattak a jeles ünnepen a Gyermekotthonba.

2022. június. 25.

Megalapításuk 100. évfordulójának ünnepi évét zárták június 24-én a Jézus Szíve Társasága nővérei Pécelen, az általuk működtetett idősek otthona kertjében az ünnepi szentmisével, melyet Schönberger Jenő szatmári megyéspüspök mutatott be. A társaságban fogadalmat tett testvérek megújították esküjüket az ünnepi alkalmon.