2024. május. 5. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. május. 30.

A Szatmári Püspökség Kórházpasztorációs Irodája 2014 óta szervezi meg a Keresztény Orvosok Találkozóját, mely a lelki töltekezés mellett az orvosok, egészégügyben dolgozók és az egyházmegyei diakónia munkacsoport közötti kapcsolatot is erősíti. Az idei találkozó fő előadója Dr. Csókay András idegsebész volt.

2022. május. 27.

A Szatmárnémeti Székesegyházat 1837-ben Urunk mennybemenetele tiszteletére szentelte fel Isten szolgája, Hám János püspök. Az egyházmegye főtemplomának búcsú ünnepén, idén Ft. Dr. Román János, az egyházmegyei Caritas vezérigazgatója mondott szentbeszédet.

2022. május. 26.

Urunk mennybemenetelének előestéjén, május 25-én, a főpásztor Hám János püspök boldoggá avatásáért imádkozott a Szatmárnémeti Székesegyházban.

2022. május. 25.

A mennybemenetel Jézus Krisztus megdicsőülésének utolsó földi állomása; negyven nappal feltámadása után, embersége visszavonhatatlanul belépett az Isteni dicsőségbe.

2022. május. 24.

Az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda idén is meghirdette a „Tettek napját”, mellyel arra szeretnék ösztönözni a fiatalokat, hogy járjanak nyitott szemmel a világban és valamilyen önkéntes-, szociális tevékenységet vállalva tegyék szebbé környezetüket.

2022. május. 18.

Boldog Scheffler Jánosra emlékeztek a Székesegyházban, akit éppen nyolcvan éve szentelt püspökké Dr. Serédi Jusztinián hercegprímás. Az egyházmegye első vértanú püspökét hatalmas teherbírás, szilárd jellem, imádságos hit és az Isten iránti feltétlen hűség, bizalom és engedelmesség jellemezte.