2024. május. 21. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. április. 15.

Nagypénteken az Egyház nem mutat be szentmisét. Urunk szenvedésének ünnepének három fontosabb része van. Az igeliturgia, a szent kereszt előtti hódolat és a szentáldozás, amelyben valóban a megfeszített és feltámadt Üdvözítővel találkozhat az, aki hittel veszi magához az Oltáriszentséget.

2022. április. 15.

Nagycsütörtök estével, az Utolsó vacsora emlékmiséjével megkezdődik az ún. szentháromnap. Ez a három nap tulajdonképpen nem más, mint a keresztény ember üdvtörténetének csúcspontja, amelyen lehetősége van, hogy átelmélkedje Megváltásának misztériumát.

2022. április. 14.

Nagycsütörtökön az Egyház kettős ünnepet ül: az esti órákban, az Utolsó vacsora emlékmiséjén, az Oltáriszentség megalapítását ünneplik, délelőtt pedig a Jézus Krisztus által alapított papságért adnak hálát az egyházmegyék székesegyházaiban. A főpásztorok ekkor áldják meg a szentségek kiszolgáltatására használt szent olajokat: a betegek olaját, a keresztelendők olaját és a krizmát.

2022. április. 12.

Egyházmegyéink templomaiban a 2022. évi Húsvéti szertartások a következőképpen alakulnak:

2022. április. 10.

Virágvasárnap, Jézus jeruzsálemi bevonulására emlékezve, megkezdődik a Húsvétot megelőző Nagyhét. Urunk szenvedésének vasárnapján, a bevonuláskor megszentelt barkaágakat tartva a hívek előtt megelevenedik a Jézus dicsősége, valamint a passióban az Úr szenvedésének és kereszthalálának átelmélkedésével már körvonalazódnak a húsvéti események.

2022. április. 6.

Az alábbiakban Kanti Ágnes SchP, piarista nővér elmélkedését olvashatják.