2024. május. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. február. 9.

Az emléknapot először a Szeplőtelen Boldogságos Szűz Mária megjelenése néven kezdték ünnepelni 1890-ban a Lourdes városát is magábafoglaló Tarbes-i Egyházmegyében. Később, a Lourdes-i jelenések 50. évfordulóján 1907. november 13-án Szent X. Piusz pápa kiterjesztette az ünneplést a latin rítusú Egyházra.

2022. február. 8.

A Szatmári Püspökség dísztermében mutatták be Tóth-Máthé Miklós történelmi drámájának filmváltozatát, amely Bakócz Tamás, az egykori esztergomi érsek, a mindmáig egyedüli magyar pápajelölt életének egy rövid részletébe kalauzolja el a kiváncsi közönséget.

2022. február. 2.

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén a pap a világ Világosságát, Krisztust jelképező égő gyertyával a kezében vonul be a templomba, jelezvén, hogy amint a gyertya, úgy Krisztus is önmagát felemésztve másokért él, másokért világít. Ezen a napon, felelevenítve az egyik legősibb szentelményt, gyertyát szentel az Egyház.

2022. február. 1.

Szent II. János Pál 1997-ben a szerzetesek világnapjává nyilvánította február másodikát, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét. Ferenc pápa pedig a 2015. évet a megszentelt élet évévé nyilvánította.

2022. január. 27.

A 2022. évi Házasság Hete hivatalosan február 13-20. között kerül megrendezésre, azonban ahogy a korábbi években már megszokhattuk, a Püspökség Világiak Irodája február hónap folyamán kibővített programsorozattal várja a házaspárokat.

2022. január. 26.

Erdődhegyen találkoztak a Szatmári Egyházmegye plébániáinak egyháztanácsosai január közepén. A Püspökség Világiak Irodája által minden évben szervezett találkozójának idei témája a Gondviselés volt.