Hamvazószerdával kezdetét vette a nagyböjt szent időszaka. E nap liturgiája sajátos jelleggel bír: a bűnbánati cselekmény helyét a hamvazás ősi szertartása foglalja el, ezért a szentmise a kollektával, az első könyörgéssel kezdődik. A homlokunkra rajzolt hamukereszt egyszerre figyelmeztet mulandóságunkra – „Emlékezz, ember, hogy porból lettél és porrá leszel” – és hív megtérésre: „Térjetek meg és higgyetek az Evangéliumban!”
Hamvazószerdával kezdődik a nagyböjt, a negyvennapos szent idő, amely a húsvéti feltámadás ünnepére készít fel bennünket.
A nagyböjti készület időszakában különösen fontos, hogy időt szánjunk önmagunk, hivatásunk és áldozatvállalásunk mélyebb megértésére. A „Nők a tükörben” sorozat következő alkalma erre a belső útra hívja a résztvevőket, segítve a mindennapi élet kihívásainak hit fényében való szemlélését.
2026. március 13–15. között Farmati Anna szociális testvér vezetésével nagyböjti lelkigyakorlatot szerveznek nők számára Erdődhegyen, a Helga Winter Házban
Február 11-én, a Boldogságos Szűz Mária Lourdes-i jelenésének napján, a Betegek Nemzetközi Világnapján egyházmegyénk közös imádságra és ünneplésre hívta a híveket a szatmárnémeti Székesegyházba. Az Ígéret Évéhez kapcsolódó lelkipásztori program részeként megtartott alkalom különösen a betegekért és mindazokért szólt, akik szolgálatukkal mellettük állnak.
A szatmári egyházmegye ifjúsági irodája február 7-én, első alkalommal szervezett Társasjáték napot, amelynek a szatmári Szentlélek plébánia adott otthont.