2026. június. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2026. június. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2026. március. 13.

Az Ígéret Évében a papság is különleges lelki megújulásra kap meghívást. Ezért a Szatmári Egyházmegye papjai számára március 10–12. között Nagykárolyban, Nagybányán és Szatmárnémetiben főesperességi szintű lelkinapokat szerveztek, amelyeket dr. Németh István, debreceni püspöki titkár és egyetemi tanár vezetett.

2026. március. 10.

Március 7-én, esperességi ifjúsági napra gyűltek össze a fiatalok Nagykárolyban és Szatmárnémetiben, hogy közösségben töltsenek el egy vidám, tartalmas szombatot.

2026. március. 9.

Egyházmegyénk idén is csatlakozik Ferenc pápa felhívásához a „24 óra az Úrért” imádságos kezdeményezéshez, amelyet március 13–14-én, pénteken és szombaton tartanak.

2026. március. 3.

A szatmári Szentlélek templomban nagyböjt második vasárnapján, este 19 órától ifjúsági imaórára gyűltek össze a város fiataljai és a plébánia hívei. Az imaalkalom különleges kegyelmi lehetőség volt, hiszen az Oltáriszentség előtt, szentségimádás keretében zajlott, amelyet Ft. Istvánfi Szilárd plébános vezetett.

2026. március. 2.

Február 27. és március 1. között Erdődhegy adott otthont a csoportvezetők és táborvezetők téli találkozójának. A hétvége egyben jutalom is volt mindazok számára, akik az elmúlt év során elkötelezetten segítették az ifjúságpasztorációs programok megvalósulását.

2026. február. 22.

Február 21-én, szombaton került sor az egyházmegyei kántortalálkozóra Szatmárnémeriben. Az esemény lelki és szakmai elmélyülésre egyaránt lehetőséget kínált a résztvevők számára. A kántorok a Székesegyházban gyűltek össze, ahol közös keresztúi ájtatossággal kezdődött a program, melyet az Ígéret Éve mappából végeztek. A nagyböjti időszakhoz illeszkedve gyónási lehetőség is segítette a lelki felkészülést, hogy szolgálatukat megújult szívvel folytathassák.