Az Ígéret Évében a papság is különleges lelki megújulásra kap meghívást. Ezért a Szatmári Egyházmegye papjai számára március 10–12. között Nagykárolyban, Nagybányán és Szatmárnémetiben főesperességi szintű lelkinapokat szerveztek, amelyeket dr. Németh István, debreceni püspöki titkár és egyetemi tanár vezetett.
Március 7-én, esperességi ifjúsági napra gyűltek össze a fiatalok Nagykárolyban és Szatmárnémetiben, hogy közösségben töltsenek el egy vidám, tartalmas szombatot.
Egyházmegyénk idén is csatlakozik Ferenc pápa felhívásához a „24 óra az Úrért” imádságos kezdeményezéshez, amelyet március 13–14-én, pénteken és szombaton tartanak.
A szatmári Szentlélek templomban nagyböjt második vasárnapján, este 19 órától ifjúsági imaórára gyűltek össze a város fiataljai és a plébánia hívei. Az imaalkalom különleges kegyelmi lehetőség volt, hiszen az Oltáriszentség előtt, szentségimádás keretében zajlott, amelyet Ft. Istvánfi Szilárd plébános vezetett.
Február 27. és március 1. között Erdődhegy adott otthont a csoportvezetők és táborvezetők téli találkozójának. A hétvége egyben jutalom is volt mindazok számára, akik az elmúlt év során elkötelezetten segítették az ifjúságpasztorációs programok megvalósulását.
Február 21-én, szombaton került sor az egyházmegyei kántortalálkozóra Szatmárnémeriben. Az esemény lelki és szakmai elmélyülésre egyaránt lehetőséget kínált a résztvevők számára. A kántorok a Székesegyházban gyűltek össze, ahol közös keresztúi ájtatossággal kezdődött a program, melyet az Ígéret Éve mappából végeztek. A nagyböjti időszakhoz illeszkedve gyónási lehetőség is segítette a lelki felkészülést, hogy szolgálatukat megújult szívvel folytathassák.