2024. április. 27. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Jézus Szíve búcsú, az egyházmegye búcsúja

2018. június. 6.

Jézus Szíve ünnepe lesz pénteken, amikor három plébánia közössége ünnepli búcsúját, majd vasárnap a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye búcsúját tartják Szatmárnémeti régi főterén.

Jézus Szent Szíve ünnepén, június 8-án, a megfelelő titulussal rendelkező érkörtvélyesi, nagytarnai és tiszaveresmarti templomok ünneplik búcsújukat. Érkörtvélyesen és Nagytarnán tizenegy órától kezdődik a szentmise - előbbi helyen Nagy János Csaba érsemjéni plébános mond szentbeszédet, Nagytarnán pedig Antku István mikolai plébános tart ünnepi szónoklatot. Tiszaveresmarton szintén pénteken, de este hat órától tartják a templom búcsúját Linzenbold Szabolcs máramarosszigeti segédlelkész prédikációjával.

Az egyházmegye búcsúját, a hagyományoknak megfelelően idén is az ünnepet követő vasárnapon tartják. Június 10-én, a román nyelvű ünnepi szentmisét a szintén Jézus Szíve tiszteletére szentelt és búcsúját ünneplő Kálvária templomban reggel nyolc órától Leabu Marius, a nagybányai Szentháromság plébánia segédlelkésze mutatja be; a német nyelvű szentmisét pedig fél tíztől ugyanott Kinczel István, a szatmárnémeti Kis Szent Teréz egyházközösség plébánosa celebrálja.

A Székesegyház előtt felállított pódiumon, Szatmárnémeti régi főterén, tizenegy órától tartják a búcsús nagymisét, melynek meghívott szónoka idén Labancz Zsolt SchP, a Magyar Piarista Rend Tartományfőnöke. Szeretettel várják a helyi és zarándok híveket a szentmisékre.