2024. április. 28. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Kántorok lelkinapja

2023. március. 14.

Kántorok lelkinapja a Megmaradás Házában

A szatmári Római Katolikus Egyházmegyében szolgáló kántorok lelki napját, találkozóját tartották március 11-én Szatmárnémetiben a Megmaradás Házában, ahová szép számban érkeztek a kántorok. A programot Czier István, mezőfényi plébános nyitotta meg rövid köszöntő beszédével, majd közös keresztúttal folytatódott a szatmári Székesegyházban, melyet a kántorok a saját családjukért ajánlották fel. A lelki töltekezés után átvonultak és megtekintették a három szintes, nemrég újonnan átadott Megmaradás házát, és annak egyik előadótermében kezdetét vette a szakmai megbeszélés. Ahhoz, hogy szépen formálható legyen a hívek zenei ízlése, fontos, hogy az esperességek kántorai véleményt cseréljenek, találkozzanak, közös lelki napokat tartsanak. Mivel közeledik Húsvét ünnepe, a mostani találkozón fontos hangsúlyt kapott a nagyhétre való felkészülés. A lelkinap tematikája a virágvasárnapi és a nagyheti szertartások dallamvilágának gyakorlása volt. Hangsúlyt fektettek a kántorok a gregorián dallamok begyakorlására, melyet Scheitli Erik, székesegyházi kántor irányított. Befejezésként Ft. Czier István megköszönte mindenkinek az áldozatot, hogy részt vett a lelki napon, és kitért arra, hogy a közeljövőben szeretné, ha a szatmári Római Katolikus Egyházmegye kántoraiból egy kántor-kórus jönne létre. Adja az Úr, hogy úgy legyen! A összejövetel közös agapéval zárult. Minden lelkes szervezőnek, köszönet és hála mindenért.

Gnandt Tünde, szatmárnémeti Szent Család Plébánia kántornője