2024. április. 27. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Nyitott szemmel járni, szebbé tenni a környezetet – Tettek napja 2022

2022. május. 24.

Az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda idén is meghirdette a „Tettek napját”, mellyel arra szeretnék ösztönözni a fiatalokat, hogy járjanak nyitott szemmel a világban és valamilyen önkéntes-, szociális tevékenységet vállalva tegyék szebbé környezetüket.

Az esemény egyik fő célja a közösségépítésen túl, hogy együtt összefogva tegyenek valamit saját plébániájukért vagy annak környezetéért. A tevékenységeket minden csoport szabadon határozhatta meg, az eddigi beszámolókból kiderült, hogy voltak, akik kertészkedtek, kerítést festettek, temetőt rendeztek.

Korántsem egy öncélú kezdeményezésről van szó, sokkal inkább egy kifelé irányuló tevékenységről van szó, hiszen a teljes közösség válik haszonélvezőjévé mindannak, amit a fiatalok a szebbé, jobbá, vagy esetleg újjá varázsolnak.

A május 21-én megszervezett „Tettek napjára” az egyházmegye plébániáiról 5-15 fős csoportok jelentkezhettek, akiknek tevékenységéhez az Ifjúsági Iroda anyagilag is hozzájárult. A program során sikerült megmozgatni a fiatalokat, új lendületet adva ezzel a plébániai közösségeknek.